Рубрики
МЕНЮ
Денис
Вчені виявили у космосі новий тип подвійної зірки. Про це пише видання Phys.
Зоряне небо. Фото: Pixabay
Як стало відомо, астрономи знайшли у космічному просторі маленьку подвійну зірку. Цей об'єкт отримав позначення ELM. Особливістю небесного тіла є те, що через малу масу, воно могло утворитися тільки до початку Всесвіту або ж за допомогою іншого світила.
Повідомляється, що цю зірку дослідники шукали протягом півстоліття. Новий об'єкт зміг знайти докторант Карім Ель-Бадрі. Вчений виявив ELM за допомогою обладнання обсерваторії Лік, що знаходиться в американському штаті Каліфорнія.
Астроном зазначив, що в більшості випадків білі карлики утворюються з зірки, що вмирає і тьмяніє. Але в окремих випадках зірка може стати білим карликом з дуже малою масою — ELM. Ці зірки важать менше однієї третини маси Сонця і є загадкою.
Вчені припускають, що такі зірки могли утворюватися самі по собі лише більш ніж за 13,8 мільярда років, а цей час перевищує вік Всесвіту.
Фото: Фото: phys.org/M.Weiss/Center for Astrophysics | Harvard & Smithsonian
Нагадаємо, раніше портал "Коментарі" інформував про те, що NASA Hubble зняв у космосі унікальний об'єкт. Він є галактикою із незвичайною формою. Вчені надали їй назву ESO 239-2. За припущеннями вчених, унікальна форма небесного тіла, швидше за все, є результатом злиття галактик.
Також сайт "Коментарі" писав про те, що вчені знайшли неподалік нашої планети дві нові надмасивні чорні дірки. Маса одного з цих об'єктів складає 154 мільйони мас нашої зірки. Навколо таких чорних дірок можу утворюватися цілі галактики.
Новини