comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини IT космос Вчені вперше виявили і зафіксували екзопланету з навколопланетним диском (ВІДЕО)
commentss НОВИНИ Всі новини

Вчені вперше виявили і зафіксували екзопланету з навколопланетним диском (ВІДЕО)

Вченим вперше вдалося виявити екзопланету з навколопланетним диском

22 липня 2021, 18:15
Вчені виявили перший диск, який оточує планету за межами Сонячної системи. Про це повідомляє видання Space.com.

Вчені вперше виявили і зафіксували екзопланету з навколопланетним диском (ВІДЕО)

Виявлена ​​перша екзопланета з навколоземних диском. Фото: ALMA (ESO / NAOJ / NRAO) / Benisty et al.

Астрономи побачили вражаючий навколопланетного диск приблизно в 500 разів більше кілець Сатурна, який оточує схожу на Юпітер планету, що отримала назву PDS 70c. Вчені бачили безліч дисків, що оточують далекі зірки, і раніше підозрювали диски навколо таких планет. Але за словами дослідників, це перший раз, коли така система була остаточно ідентифікована.

PDS 70c — один з двох молодих газових гігантів, розташованих приблизно в 400 світлових роках від Землі. Цей світ і його аналог, PDS 70b, все ще знаходяться на ранніх стадіях формування та надають унікальну дослідницьку можливість для вивчення планет і місяців в їх молодому віці.

Вчені вперше виявили і зафіксували екзопланету з навколопланетним диском (ВІДЕО) - фото 2

Використовуючи велику міліметрову / субміліметрового антенну решітку Атакама (ALMA), що базується в Європейській південній обсерваторії (ESO) в пустелі Атакама на півночі Чилі, вчені змогли виміряти діаметр диска. Його розмір приблизно дорівнює відстані між Землею і Сонцем. Дослідники також виявили, що диск містить достатньо матеріалу, щоб сформувати до трьох супутників розміром з нашу планету.

На відміну від свого товариша, PDS 70b бездисковий. Спостереження ALMA з високою роздільною здатністю показують, що PDS 70b, ймовірно, відчував брак дискообразуючого пилу через PDS 70c під час їх раннього формування.

Вчені припускають, що планети утворюють пилові диски навколо молодих зірок, розчищаючи шлях по своїй орбіті та поглинаючи матеріал у міру руху. У міру зростання планета може утворити власний навколопланетного диска, який продовжує підживлювати молоду планету газом і пилом. Усередині цього диска частки газу і пилу також стикаються і можуть утворювати всі більші тіла, що в кінцевому підсумку призводить до народження лун. Однак астрономам ще належить повністю зрозуміти та засвідчити ці процеси.


Нагадаємо, раніше видання "Коментарі" повідомляло про те, що вчені виявили метеорит, старший ніж наша планета, а також про те, що Виявлено раніше невідомий супутник ЮпітераЧитайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!