comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини IT космос Виявлено раніше невідомий супутник Юпітера: відкриття зробив астроном-любитель
commentss НОВИНИ Всі новини

Виявлено раніше невідомий супутник Юпітера: відкриття зробив астроном-любитель

В даний час на Юпітері знаходиться не менше 79 супутників, і їх кількість продовжує зростати.

20 липня 2021, 16:29

Астроном-любитель виявив раніше невідомий супутник навколо Юпітера після ретельного вивчення старих зображень, отриманих з телескопа. Про це повідомляє видання Space.com.

Виявлено раніше невідомий супутник Юпітера: відкриття зробив астроном-любитель

Відкрито новий супутник Юпітера. Фото з відкритих джерел

У Юпітера можуть бути десятки або навіть сотні невідкритих супутників, що обертаються навколо нього. Ця масивна планета може похвалитися значним гравітаційним полем, яке дозволяє їй захоплювати космічне сміття на свою орбіту. Зараз на Юпітері знаходиться не менше 79 супутників, і їх кількість продовжує зростати.

Останнє відкриття було зроблено Кай Лі, астрономом-любителем, і воно є останнім доповненням до каталогу групи супутників Юпітера Карме.

Група Карме — маленькі космічні камені дивної форми. За даними американського відомства NASA вони обертаються в напрямку, протилежному обертанню Юпітера — явище, зване ретроградним. Група рухається навколо Юпітера з екстремальним нахилом відносно площини орбіти гігантської планети. Карме — найбільша з групи із середнім радіусом 23 кілометри.

Карме є батьком об'єкта, який відкрив астроном-любитель і інших 22 відомих членів групи. Астрономи думають, що Карме був астероїдом, захопленим гравітацією Юпітера, і що його група — це частини, що відкололися від нього після космічного зіткнення.

Чи зробив своє відкриття, коли переглядаючи в Інтернеті набір даних за 2003 рік, які були зібрані дослідниками з Гавайського університету за допомогою телескопа CFHT. Чи звернув особливу увагу на зображення, отримані в лютому того ж року, коли місяця були найбільш яскравими.

Цей камінь зараз позначається, як EJc0061, але ще не має офіційної назви. Коли це станеться, він, швидше за все, закінчиться буквою e, як Carme.

Нагадаємо, раніше видання "Коментарі" повідомляло про те, що вперше після перезавантаження Hubble показав дві незвичайні галактики, а також про те, що до Землі на великій швидкості наближається астероїд.Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!