Рубрики
МЕНЮ
Денис
Новий космічний апарат NASA розпочав свою дослідницьку роботу. Про це повідомляється на офіційному веб-сайті відомства.
NASA. Фото з відкритих джерел
Минулого місяця американське Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) відправило в космос рентгенівський апарат під назвою X-ray Polarimetry Explorer (IXPE). Він призначений для того, щоб спостерігати за одними з найгарячіших та найенергійніших об'єктів у космосі.
IXPE вимірюватиме поляризацію рентгенівського випромінювання — властивість світла, яке допоможе вченим вивчити обертання надмасивних чорних дірок та магнітні поля навколо потужних пульсарів.
11 січня IXPE розпочав спостереження за своєю першою офіційною науковою метою: Кассіопеєю А, залишками масивної зірки, що вибухнула (з погляду Землі) близько 350 років тому. Апарат надасть детальну інформацію про структуру магнітного поля Cas A, яку неможливо спостерігати іншими способами.
Це зображення було зроблено ще одним рентгенівським апаратом NASA під назвою Chandra. Фото: NASA/CXC/SAO
Нагадаємо, раніше портал "Коментарі" інформував про те, що вчені побачили у космосі планету, яка має незвичайну форму. Фахівці вважають, що небесне тіло може розтягувати її батьківська зірка. Докладніше про це читайте в нашому матеріалі.
Також сайт "Коментарі" писав про те, що астрономи показали, як виглядає область зіркоутворення, що розташована на відстані понад шість тисяч світлових років у сузір'ї Оріону. Цю туманність називають Голова Мавпи, але має ще й офіційну назву. Докладно про це читайте в нашій статті.
Новини