Рубрики
МЕНЮ
Денис
Фахівці американського Національного управління з аеронавтики та дослідженню космічного простору (NASA) зафільмували залишок наднової зірки. Зображення було опубліковано на офіційній сторінці відомства в соціальній мережі Instagram.
NASA. Фото з відкритих джерел.
Дане підковообразна хмара газу на тлі тисяч зірок розташована в карликовій галактиці під назвою Велика Магелланова Хмара. Даний знімок був отриманий завдяки космічним обсерваторіям NASA Chandra і Hubble.
Зображений тут залишок наднової був утворений в результаті вибуху масивної зірки. Вибух послав по міжзоряному простору ударні хвилі зі швидкістю кілька мільйонів кілометрів на годину, які можуть викликати раптові великі зміни тиску і температури слідом хвилями.
Рентгенівське світіння, показане синім кольором, є результатом нагріву міжзоряного газу ударною хвилею до температури близько 10 мільйонів градусів. Форма підкови може бути викликана нерівномірним розподілом міжзоряного газу навколо місця вибуху.
На оптичному зображенні телескопа Hubble видно менш яскраву серповидну хмару, випромінювання газоподібного водню і слабкі пурпурні пучки, які відповідають областям, багатим атомами кисню, що свідчить про ядерні реакції в ядрі зірки перед утворенням наднової.
Фото: NASA / SAO / CXC; (Optical) NASA, Hubble Heritage Team (STScI / AURA).
Нагадаємо, раніше видання "Коментарі" повідомляло про те, що вертоліт американського відомства NASA зробив свій 12-ий політ над поверхнею Червоної планети. Фахівці розповіли, що новий політ був важким через складний рельєф місцевості. Під час нього апарат подолав відстань в 450 метрів за 169 секунд. Потім дрон повернувся на місце свого зльоту. Детально про це читайте в нашому матеріалі.
Також портал "Коментарі" інформував про те, що вчені виявили галактику, яка практично повністю позбавлена темної матерії. На думку фахівців дана речовина є важливим у формуванні галактик. Також даний космічний об'єкт є аномалією. Галактика має надзвичайно низьку щільність і тому крізь неї можна бачити. Детальніше про це читайте в нашій статті.
Новини