Рубрики
МЕНЮ
Денис
Вчені американського Національного управління з аеронавтики та дослідженню космічного простору показали галактику, яка практично повністю позбавлена темної матерії. Про це повідомляється на офіційному сайті відомства.
NASA показало примарну галактику. Фото з відкритих джерел
На зображенні отриманому в листопаді 2019 космічною обсерваторією NASA/ESA Hubble зображена галактика під назвою NGC 1052-DF2. Її головною особливістю є те, що вона практично позбавлена темної матерії.
Темна матерія — це невидима речовина, яке, на думку астрономів, відіграє важливу роль у формуванні галактик і, як вважають, становить 85% маси Всесвіту.
Це відкриття не тільки ставить під сумнів уявлення про те, як утворюються галактики, але й надає докази того, що темна матерія реальна. Воно показує, що темна матерія не завжди пов'язана зі звичайною матерією в галактиках і то що вона існує окремо.
На додаток до відсутності темної матерії галактика NGC 1052-DF2 є аномалією, тому що ви можете бачити крізь неї. Це називається ультрадифузною галактикою, тому що вона має надзвичайно низьку щільність. У результаті цих відкриттів група дослідників шукає більше галактик із дефіцитом темної матерії, щоб краще зрозуміти природу темної матерії та формування галактик.
Фото: Image Credit: NASA, ESA and P. van Dokkum (Yale University)
Нагадаємо, раніше видання "Коментарі" повідомляло про те, що вчені вперше виявили великий "розрив" у Чумацькому Шляху. Вчені описують цю структуру як осколок, який стирчить із дерев'яної дошки. Вона складається з туманностей і новостворених зірок. За словами астрономів, така особливість зможе більше розповісти про історію нашої галактики. Детально про це читайте в нашому матеріалі.
Також портал "Коментарі" інформував про те, що вчені з американського відомства NASA зафіксували неймовірно красивий об'єкт у космосі. Він являє собою велику хмару з пилу, в якому утворюються зірки. Детальніше читайте в нашій статті.
Новини