Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Земля може перебувати в центрі гігантської космічної порожнечі, припустили вчені на міжнародному астрономічному симпозіумі. Ця гіпотеза може дати пояснення одній з найзагадковіших проблем сучасної космології під назвою "напруженість Габбла", тобто розбіжності у вимірюваннях швидкості розширення Всесвіту.
Земля застрягла в космічній порожнечі. Фото з відкритих джерел
У науці вже десятиліттями триває суперечка щодо того, якою є точна швидкість розширення Всесвіту, так звана стала Габбла. Різні методи її вимірювання дають різні результати, чого б не мало бути. Один підхід базується на спостереженнях за далекими об'єктами, такими як реліктове випромінювання, що виникло після Великого вибуху. Інший на вивченні об'єктів у нашому локальному космічному оточенні, зокрема наднових зірок.
На думку автора нового дослідження Індраніла Баніка, цю розбіжність можна пояснити тим, що наша галактика розташована всередині гігантської космічної порожнечі. Це регіон, в якому значно менше галактик і матерії, ніж у середньому по Всесвіту.
Космічні порожнечі — це великі області у Всесвіті з вкрай низькою густиною матерії. Вони містять менше галактик, ніж інші зони, і можуть сягати сотень мільйонів світлових років у діаметрі. Якщо наша галактика дійсно знаходиться в такій порожнечі, яку називають також локальною дірою, це може радикально змінити уявлення астрономів про структуру Всесвіту.
Команда Баніка планує протестувати свою гіпотезу, порівнявши модель космічної порожнечі з іншими теоріями, які намагаються пояснити "напруженість Габбла".
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що до Землі на великій швидкості наближається міжзоряний об'єкт.
Також "Коментарі" писали про те, що вчені виявили, що масивні зірки дуже сильно "блюють" перед своєю смертю.