Головна Новини HI-tech космос Вчені виявили, що масивні зірки дуже сильно "блюють" перед своєю смертю
commentss НОВИНИ Всі новини

Вчені виявили, що масивні зірки дуже сильно "блюють" перед своєю смертю

Дуже масивні зірки вивергають величезну кількість матерії, перш ніж колапсувати в чорні діри.

7 липня 2025, 10:10
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

Масивні зірки, які в десятки або сотні разів більші за наше Сонце, "блюють" власною матерією в космос. Крім того, вони це роблять з такою силою, що вчені порівнюють ці процеси з ураганами. Як показало нове дослідження, перед тим як колапсувати у чорні діри, такі зірки у короткий час вивергають набагато більше маси, ніж вважалося раніше.

Вчені виявили, що масивні зірки дуже сильно "блюють" перед своєю смертю

Вибух супернової. Фото з відкритих джерел

Згідно з новими розрахунками, зробленими міжнародною командою астрофізиків, надмасивні зірки мають настільки потужні зоряні вітри, що вони здувають свої зовнішні шари у відкритий космос.

"Дуже масивні зірки схожі на "рок-зірки" Всесвіту — вони потужні, живуть швидко та помирають молодими. Для цих дуже масивних зірок їхній зоряний вітер більше схожий на ураган, ніж на легкий вітерець", — пояснив астрофізик із Інституту перспективних досліджень в Італії Кендалл Шеперд в інтерв'ю Space.com.

Дослідження цих зірок є надзвичайно важливими, оскільки вони мають величезний вплив на навколишнє середовище, попри своє відносно коротке життя. Сильні вітри дуже масивних зірок та їхні можливі вибухи наднових викидають новоутворені елементи в навколишнє середовище.

"Багато з цих елементів утворюють основу нових зірок, тоді як інші, такі як вуглець і кисень, є будівельними блоками життя. Вони також є прабатьками чорних дір, включаючи подвійні чорні діри, які зливаються та створюють гравітаційні хвилі, які ми виявляємо на Землі", — додав Шеперд.

Також сильні зоряні вітри та швидка втрата маси, яку вони спричиняють, мають величезний вплив на розмір чорних дір, що утворюються, коли величезні зірки колапсують під дією власної гравітації. За словами Шеперда, це дослідження може допомогти у "прогнозуванні мас чорних дір".

Раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, як зірка вибухнула двічі. Астрономи вперше зафіксували унікальне явище.

Також "Коментарі" писали, що астронавтка NASA показала фото "вторгнення" маловідомого об'єкта в атмосферу Землі.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини