Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Астронавтка NASA Ніколь Айерс, яка наразі перебуває на борту Міжнародної космічної станції, зафіксувала вражаюче природне явище — гігантський електричний розряд, відомий як спрайт. Червона блискавка у формі медузи здіймалася високо в атмосферу над грозами в Північній Америці.
Спрайт блискавка. Фото: NASA/ISS/Ніколь Айерс
Космонавтка Ніколь Айерс у рамках 72 та 73 експедиції перебуває на МКС. Коли космічна станція пролітала над Мексикою, Каліфорнією та Техасом, Айерс вдалося зробити фото рідкісного явища під назвою спрайт.
Спрайт — це гігантські електричні розряди, які виникають у верхніх шарах атмосфери від 50 до 130 км над землею. Їх назва походить від англійського слова "sprite", що означає "дух" або "привид". Часто вони мають червоне або синє світіння та незвичну форму схожу на медузу або морквину через розгалужені світлові "щупальця".
Червоний спрайт блискавка
Ці явища належать до групи TLE (Transient Luminous Events) — короткочасних світлових подій, що виникають під час сильних гроз. До цієї ж категорії входять блакитні струмені та кільцеподібні ELVES. Проте саме спрайти найчастіше спостерігаються з космосу. Хоча вперше спрайти спостерігали ще пасажири авіалайнерів у 1950-х роках, вперше їх вдалося сфотографувати лише в 1989-му. Попри десятиліття спостережень, вчені досі не можуть пояснити, чому лише деякі удари блискавок спричиняють спрайти.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що над гавайським небом зафіксували спрайт блискавки.
Також "Коментарі" писали, що Землі на великій швидкості наближається міжзоряний об'єкт.