Рубрики
МЕНЮ
Ольга Чародий
Спільний проєкт NASA та Італійської космічної агенції Imaging X-Ray Polarimetry Explorer (IXPE) досліджує туманність Кассіопея А і вже навіть надіслав перші фотографії. Про це повідомляє науковий журнал "Science Alert". Розташована в 11 000 світлових років від нас туманність – це залишки зірки, яка, як вважається, вибухнула десь у 1690-х роках. Зараз її досліджують для отримання нових знань про наднові. Кассиопея А випромінює світло з різними довжинами хвиль, зокрема радіо, оптичні і, звісно, рентгенівські промені. Фактично першим науковим зображенням з іншої рентгенівської обсерваторії НАСА, Чандра, також була Кассіопея А. Проте отримане нещодавно зображення Кассіопеї А відкриває нові знання про наднові та життєві цикли зірок. Перед смертю зірка-попередниця була потужним об'єктом, який, коли в неї закінчилося паливо, став нестабільним і почав скидати зовнішні шари, утворюючи хмару навколозоряного матеріалу.
Телескоп - фото з відкритих джерел
Удари та магнітні поля, що виникають внаслідок вибуху наднової, можуть створити синхротрони, що прискорюють електрони, генеруючи високоенергетичне рентгенівське випромінювання. IXPE розроблено спеціально для вивчення поляризації рентгенівських променів. Для такого об'єкта як Кассіопея А докладні дані поляризації розкажуть нам більше про середовище всередині залишку наднового. Він розкриє більше інформації про те, як поглинається і відображається світло, а також про клубок магнітних полів, створених надновою. Тепер за допомогою комп'ютерних технологій дослідники опрацюють та проаналізують отримані дані, які поповнять знання про цикли життя зірок.
Нагадаємо, астрономи із NASA показали фотографію дивовижного космічного об'єкта. Знімок було опубліковано на офіційній сторінці відомства у соціальній мережі Instagram. Вчені пишуть, що на опублікованій фотографії змальована чарівна туманність під назвою Розетка або NGC 2237, інше позначення – туманність Розочка. Вона знаходиться за п'ять тисяч світлових років від нашої планети і в ній знаходиться безліч молодих зірок (позначені червоним).
Новини