Рубрики
МЕНЮ
Анна Нестерова
NASA зафіксувало електромагнітне випромінювання з подвійної зіркової системи V404 Лебедя, яка складається з величезної чорної діри та зірки спектрального класу G або K. Ці два об'єкти обертаються один навколо одного кожні 6 днів на досить близькій відстані. Через це зірка деформується від гравітації чорної діри та втрачає в ній свою масу.
Чорна діра/ Фото з відкритих джерел
Так, відомо, що основна особливість будь-якої чорної діри — це те, що з неї не можуть вириватися світло та радіовипромінювання. Однак, завдяки сучасному обладнанню, вченим вдалося зафіксувати електромагнітне випромінювання, що "випускається" навколишньою матерією.
Після цього випромінювання було переведено в звук, завдяки чому ми з вами можемо "почути", як саме звучить чорна діра.
Відомо, що подвійна зоряна система V404 Лебедя, що складається з чорної діри з масою близько 12±3 мас Сонця та зірки спектрального класу G або K, знаходиться на відстані близько 7,8 тисячі світлових років від Землі. Величезна чорна діра "живиться" енергією прилеглої зірки і постійно поглинає її масу. Внаслідок цього і відбуваються сплески електромагнітного випромінювання, які й вдалося зафіксувати вченим, а потім перетворити їх на "звук".
Раніше "Коментарі" повідомляли, що наприкінці листопада на Землю впав яскравий метеорит. Небесне тіло промайнуло в нічному небі Канади і впало в районі Ніагарського водоспаду. Зачаровуючі кадри падіння метеорита вдалося зафіксувати камерам зовнішнього відеоспостереження.
Також "Коментарі" писали: "Стовпи творіння": телескоп "Джеймс Вебб" зробив неймовірні знімки (ФОТО). На фотографії знято сотні новонароджених зірок і саме такі кадри вважаються справді унікальними.
Новини