Рубрики
МЕНЮ
Денис
Астрономам вдалося вперше виявити воду у далекій галактиці. Про це пише видання "Фокус".
Зоряне небо. Фото: Pixabay
За допомогою комплексу радіотелескопів, розташованого в чилійській пустелі Атакама, вчені знайшли воду в найпотужнішій галактиці раннього Всесвіту. Вона знаходиться більш ніж у 12 мільярдах світлових років від нашого будинку.
Крім того, в галактиці SPT0311-58 разом з водою вченим вдалося знайти і окис вуглецю. Повідомляється, що насправді цей об'єкт складається з двох систем і він належить до епохи реіонізації.
Для довідки: Реіонізація є періодом в історії Всесвіту між 550 мільйонами і 800 мільйонами років після Великого Вибуху.
Астрономи зазначили, що за допомогою обладнання телескопа ALMA вони виявили у більшій із двох галактик молекули води та окису вуглецю. У молекулярних формах окису вуглецю та води мають критичне значення для життя, у тому вигляді, в якому ми її знаємо.
На малюнку молекулярна лінія для води показана синім кольором. Фото: ALMA.
Нагадаємо, раніше портал "Коментарі" інформував про те, що вчені перетворили зображення космічних туманностей на звук. На опублікованому фото можна побачити два об'єкти, які розташовані у Великій Магеллановій Хмарі на відстані понад 150 тисяч світлових років від нашої планети.
Також сайт "Коментарі" писав про те, що вчені зняли незрозуміле явище в космосі. Його зображення вдалося отримати завдяки космічній обсерваторії американського відомства NASA та європейському агентству ESA. Даним об'єктом є величезний темний зоряний проміжок. Вчені намагаються з'ясувати, як могла утворитися ця космічна печера.
Новини