comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини IT космос Вчені розповіли, чому з Марса могла зникнути вода
commentss НОВИНИ Всі новини

Вчені розповіли, чому з Марса могла зникнути вода

Дослідники встановили: швидкість втрати летких речовин безпосередньо залежить від розмірів планети

22 вересня 2021, 01:55
Поділіться публікацією:

Ймовірно, на Марсі були не тільки річки та озера, а й океан, який покривав більшу частину північної півкулі. Вода на Червоній планеті майже повністю зникла приблизно 3,5 мільярда років тому, і команда американських, британських і швейцарських дослідників заявила, що знає фундаментальну причину події.

Вчені розповіли, чому з Марса могла зникнути вода

Марс (фото з відкритих джерел)


Вчені проаналізували зразки порід Марса. За допомогою стабільних ізотопів калію вони оцінили зміст і розподіл летючих елементів, які є і в воді. Виявилося, раніше на Марсі їх було багато, а потім він їх втратив.


Дослідники встановили: швидкість втрати летких речовин безпосередньо залежить від розмірів планети. Під час свого формування Марс втратив значно більшу кількість таких елементів, ніж Земля — ​​вона в дев'ять разів більше.


Таким чином вчені прийшли до висновку: Марс занадто малий, щоб довгий час утримувати величезну кількість води. Саме тому на Червоній планеті не змогли розвинутися складні форми життя.


"Доля Марса була вирішена. Ймовірно, існує поріг вимог до розміру кам'янистих планет для утримання достатньої кількості води, щоб підтримувати життя і тектоніку плит. Цей поріг більше, ніж маса Марса", — заявив керівник команди вчених Кун Ван.

Дослідники вважають, що їх відкриття допоможе в подальшому шукати планети, придатні для життя.


Нагадаємо, вертолітний дрон Ingenuity американського відомства NASA зняв червону планету в 3D. Про це повідомляється на офіційному сайті відомства. Гвинтокрила машина надала тривимірний вигляд покритого камінням пагорба під час свого 13-го польоту, який відбувся 4 вересня. План цієї розвідувальної місії в районі "Південного Сеита" марсіанського кратера Джезеро полягав в тому, щоб зробити знімки цієї геологічної мети, яку прозвали "Faillefeu", з більш низькою висотою ніж будь-коли раніше (8 метрів). Насип шириною близько 10 метрів видно на північ від центру зображення з деякими великими скелями, які відкидають тіні. У верхній частині зображення простягнувся ділянку "Артуби" — лінії хребта шириною понад 900 метрів. Внизу фотографії та вертикально вгору до середини видно кілька з безлічі піщаних хвиль Південного Сеита.
Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!