Рубрики
МЕНЮ
Денис
Астрономи фіксують зміни в Великій Червоній Плямі на планеті Юпітер. Про це повідомляється на офіційному сайті американського Національного управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA).
Юпітер. Фото з відкритих джерел.
За планетою спостерігає космічний телескоп під назвою Hubble. Знімки, зроблені в період з 2009 по 2020 рік, показують, що вітер в зовнішніх областях шторму Юпітера "Велика Червона Пляма" посилюється. Середня швидкість вітру збільшилася на 8% і перевищує 640 кілометрів на годину. Тим часом вітер у внутрішніх районах шторму стихає.
Для довідки: і внутрішня, і зовнішня області Великої Червоної Плями рухаються проти годинникової стрілки. Сам вихор більше нашої планети. Люди спостерігали його більше ніж 150 років. На цей момент його діаметр становить 16 тисяч кілометрів.
Нагадаємо, раніше видання "Коментарі" повідомляло про те, що вчені зафіксували "око" в космосі. Фотографії були отримані за допомогою космічної обсерваторії. Даний космічний об'єкт знаходиться на відстані 130 мільйонів кілометрів від нашої планети. Усередині себе він має неймовірну енергію. Особливістю "очі" від інших схожих об'єктів є те, що він має хорошу видимість. Детально про це читайте в нашому матеріалі.
Також портал "Коментарі" інформував про те, що до нашого світила швидко наближається мегакомета. Діаметр цього небесного тіла складає близько 149 кілометрів. Розміри комети перевищують, наприклад розміри природного супутника планети Марс під назвою Фобос. Вона наближається до Сонця на великій швидкості. За один рік вона подолала відстань в сім астрономічних одиниць. Детальніше про це читайте в нашій статті.
Новини