Рубрики
МЕНЮ
Анна Нестерова
Найбільший у світі космічний телескоп "Джеймс Вебб" зафіксував хмари різнокольорового пилу, які буквально вириваються з епіцентру протозірки L1527.
James Webb Space Telescope
Цікаво те, що вилітаючий пил утворює форму пісочного годинника і виглядає це дуже ефектно. Фахівці відзначають, що дані хмари можна побачити виключно в інфрачервоному світлі — саме тому "пісочний годинник" не був виявлений раніше.
Зафіксовано, що пил із епіцентру зірки має блакитний та помаранчевий колір.
Протозірка L1527, з якої виходять хмари пилу, має вік лише 100 тисяч років. Вона перебуває на ранній стадії розвитку та ще не може генерувати власну енергію.
Навколишній чорний диск протозірки за розмірами приблизно дорівнює Сонячну систему. Саме він "живитиме" матеріал для протозірки, поки вона не "дозріє" для початку самостійного ядерного синтезу.
Протозірка розташована в молекулярній хмарі Тельця приблизно за 430 світлових років від Землі.
"Протозірка L1527 показує нам те, як виглядали наші Сонце та Сонячна система у зародковому стані ", — зазначають вчені.
Для довідки: орбітальна інфраструктурна обсерваторія — космічний телескоп "Джеймс Вебб" — це найбільший космічний телескоп з колись запущених людством, який має найбільше дзеркало. Вартість "Джеймса Вебба" — $10 млрд. NASA запустила телескоп минулої зими. Він шукає та вивчає планетарні системи, найвіддаленіші зірки та ознаки життя на екзопланетах.
Раніше "Коментарі" писали про те, що телескоп "Джеймс Вебб" сфотографував неймовірні "Стовпи творіння".
Читайте також: Невтішний прогноз: вчені показали, як виглядатиме людина у 3000 році (ФОТО).
Новини