Рубрики
МЕНЮ
Карина Ожерельева
Після серії вивержень на Сонці Землю можуть чекати полярні сяйва і геомагнітні бурі протягом наступних кількох днів. Про це повідомляє Science Alert.
Сонячний спалах - NASA
Сонячна пляма під назвою AR2929 випустила два сонячні спалахи, які супроводжувалися викидами корональної маси. Вибухи у космосі можуть завдати блискучих ударів по атмосфері нашої планети, що викликає незначні геомагнітні бурі.
Перший спалах відбувся 18 січня о 17:44, а другий — 20 січня о 6:01 ранку. Обидва вважаються спалахами середнього рівня – не найпотужнішою активністю, на яку здатне наше Сонце, але достатньо сильною, щоб її вплив можна було відчути тут, на Землі.
Корональні викиди маси (CME) часто відбуваються разом із сонячними спалахами, і їм потрібно кілька днів, щоб прибути на Землю, якщо вони прямують у нашому напрямку.
В результаті геомагнітні бурі будуть незначними: можливо, кілька коливань електромережі, незначне погіршення радіозв’язку та незначні перерви в космічних операціях.
Ми також можемо побачити полярні сяйва, коли заряджені частинки з CME стикаються і взаємодіють з атмосферою і магнітним полем Землі, створюючи чудові світлові шоу у високих широтах.
Такі спалахи стають все більш поширеними, оскільки Сонце наростає до сонячного максимуму, піку сонячної активності, який відбувається протягом 11-річного циклу.
Ймовірно, що CME, що надходять, мають досягти орбітальної відстані Землі десь протягом наступних кількох днів, з хорошими шансами на полярні сяйва на вихідних.
Як повідомляли раніше "Коментарі", NASA зафіксувало потужний спалах на Сонці: як він виглядав.
Новини