Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
23 червня 2025 року стартап The Exploration Company запустив капсула Nyx з бази Ванденберг у Каліфорнії. Особливістю місії стала присутність у космічній капсулі різного вантажу, зокрема прах 166 покійних людей переданих компанією Celestis для космічного поховання. Проте, капсула не змогла успішно повернутися на Землю.
Космічна капсула Nyx з прахом людей. The Exploration Company/ESA
Місія The Exploration Company під назвою "Місія здійсненна" мала символічне й наукове значення. Капсула Nyx успішно вийшла на орбіту, де провела кілька годин, після чого почала повернення. Проте зв’язок із нею зник за лічені хвилини до занурення в Тихому океані. Як підтвердили в компанії, парашути не розгорнулися, і капсула з 300 кг вантажу розбилася, впавши в океан.
Окрім праху та ДНК 166 осіб, Nyx транспортувала також чашку з написом Bavaria One, що належала прем'єр-міністру Баварії Маркусу Зедеру, зразки волосся європейської косметичної компанії, спороносні організми для наукових досліджень у космосі, набір для створення супутника та вантаж із канабісом для дослідницьких цілей.
Сама капсула була тестовою версією для майбутніх комерційних місій. Її розробили в рамках прагнення зробити орбітальні запуски доступними для бізнесу, науки та особистих ініціатив, зокрема космічного поховання.
У компанії The Exploration Company визнають втрату капсули, але називають місію "частковим успіхом". У заяві на LinkedIn стартап повідомив, що основні технічні цілі було досягнуто, адже апарат досяг орбіти, стабілізувався після відділення від ракети, передавав дані на Землю. Однак проблема з парашутами спричинила катастрофу під час падіння.
Хоча "Місія здійсненна" завершилася втратою вантажу, що такі інциденти є частиною процесу розвитку приватних космічних польотів. Для компанії The Exploration Company це була перша місія з комерційними вантажами, що зробило її важливим кроком до подальших інновацій.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що до Землі на великій швидкості наближається міжзоряний об'єкт.
Також "Коментарі" писали, що масивні зірки дуже сильно "блюють" перед своєю смертю.