Рубрики
МЕНЮ
Денис
Астрономи виявили чорну дірку неподалік нашої галактики. Про це пише видання Space.com.
Зоряне небо. Фото: Pixabay
Пошуки чорних дірок – непросте заняття і чим далі вони розташовані, тим складніше їх знайти.
Оскільки чорні дірки повністю поглинають світло, телескопи зазвичай можуть бачити їх напряму. Але будь-яка чорна діра залишає "відбитки пальців" у космосі. Наприклад, гравітація такого небесного тіла впливатиме на рух об'єктів навколо нього – і за такими об'єктами можуть спостерігати дослідники.
У пошуках однієї такої підказки, астрономи виявили чорну дірку в скупченні неподалік Чумацького Шляху. Це зробило її першою чорною діркою, колись виявленою за межами нашої галактики за допомогою цієї техніки.
Астрономи зробили своє відкриття за допомогою телескопа (VLT) Європейської південної обсерваторії, що у Чилі. Дослідники звернули погляд VLT на NGC 1850, скупчення, розташоване в сусідній карликовій галактиці Велика Магелланова Хмара на відстані близько 160 тисяч світлових років від Землі.
Вчені спостерігали за рухом зірок, щоб знайти якісь ознаки примарної чорної дірки. І в якийсь момент їх погляд упав на скромну зірку масою приблизно в п'ять разів більше за Сонце. Астрономи виявили у русі цієї зірки тонкі мітки. Як виявилось, у всьому виною чорна діра, маса якої приблизно в 11 разів перевищує масу нашого світила.
Її будинку, зоряному скупченню під назвою NGC 1850, всього близько 100 мільйонів років, і це практично немовля за космічними масштабами. За словами астрономів, жодна чорна діра не була виявлена в такому молодому скупченні.
Художник зображує чорну дірку та зірку, що обертаються навколо один одного в зоряному скупченні NGC 1850. (Фото: ESO / M. Kornmesser)
Нагадаємо, раніше видання "Коментарі" писало про те, що астрономи з відомства NASA зняли напрочуд гарний об'єкт, який знаходиться в сузір'ї Лебідь. Зображений об'єкт є гігантським залишком зірки.
Також портал "Коментарі" поінформував про те, що потоки розжареної лави вулкана на Канарах досягли Атлантичного океану. У небо можуть здійматися хмари із частинками соляної кислоти.
Новини