Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
1 липня 2025 року система телескопів ATLAS виявила новий об'єкт 3I/ATLAS, що рухається через нашу Сонячну систему зі швидкістю понад 225 000 км/год. За офіційною класифікацією NASA, це лише третій відомий міжзоряний об'єкт, який коли-небудь фіксували в межах нашої зоряної околиці. Однак гарвардський астрофізик припускає, що міжзоряна комета може бути космічним кораблем або зондом.
Космічний зонд. Фото ілюстративне
Відомий астрофізик Аві Лоеб з Гарвардського університету спільно з Адамом Гіббердом та Адамом Кроулом з Ініціативи міжзоряних досліджень у Лондоні, опублікували наукову статтю, у якій заявили, що міжзоряний об'єкт 3I/ATLAS може бути розумним технологічним артефактом, тобто інопланетним апаратом, що навмисно спостерігає за Землею.
У статті автори наводять низку аномальних характеристик, які, на їхню думку, не відповідають поведінці звичайних комет:
Таким чином, вчені доходять до висновку, що це може бути інопланетний зонд, який збирає дані про планети Сонячної системи, щоб підготувати подальші дії. На думку Лоеба та його колег, існує лише два можливих сценарії подальшого розвитку. Або об’єкт виконує миротворчу наукову місію, або має ворожі наміри. Вчені попереджають, що у разі другого варіанту людству слід готувати оборонні стратегії.
Однак чимало астрономів ставляться до ідеї космічного зонда з обережним скептицизмом.
Навіть сам Лоеб визнає, що його гіпотеза дещо спекулятивна, а комета 3I/ATLAS найімовірніше "природний міжзоряний об'єкт, хоча й з незвичними характеристиками".
3I/ATLAS – це третій в історії виявлений міжзоряний об’єкт, що пролітає крізь нашу Сонячну систему. Перший об’єкт з поза Сонячної системи вчені виявили у 2017 році і він отримав назву Оумуамуа. Другий було виявлено у 2019 — комета Борисова. Цікаво, що Аві Лоеб також припускав штучне походження першого міжзоряного об’єкта Оумуамуа.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що міжзоряна комета 3I/ATLAS прямує до Сонячної системи.
Також "Коментарі" писали, що вчений заявив, що знайшов на Землі перші об'єкти з-за меж Сонячної системи.