Рубрики
МЕНЮ
Карина Ожерельева
Робот провів лапароскопічну операцію на м’яких тканинах свині без направляючої руки людини — значний крок до повністю автоматизованої операції на людях. Розроблений командою дослідників Університету Джона Хопкінса, автономний робот Smart Tissue Autonomous Robot, або STAR, описаний сьогодні в Science Robotics.
Робот виконує першу операцію без допомоги людини - Університет Джона Хопкінса
Робот чудово впорався з кишковим анастомозом, процедурою, яка вимагає високого рівня повторюваних рухів і точності. З’єднання двох кінців кишечника, можливо, є найскладнішим кроком в шлунково-кишковій хірургії, який вимагає від хірурга накладання швів з високою точністю та послідовністю. Навіть найменше тремтіння рук або неправильний шов може призвести до витоку, що може мати катастрофічні ускладнення для пацієнта.
Працюючи з співробітниками дитячої національної лікарні у Вашингтоні, округ Колумбія, і Джином Кангом, професором електротехніки та комп’ютерної техніки Джона Хопкінса, Крігер допоміг створити робота, систему зору, розроблену спеціально для зшивання м’яких тканин.
Команда оснастила STAR новими функціями для підвищення автономності та покращеної хірургічної точності, включаючи спеціалізовані інструменти для накладання швів та найсучасніші системи візуалізації, які забезпечують точнішу візуалізацію хірургічного поля.
Хірургія м’яких тканин особливо важка для роботів через свою непередбачуваність, що змушує їх швидко адаптуватися до несподіваних перешкод, сказав Крігер. STAR має нову систему керування, яка може коригувати хірургічний план у режимі реального часу, як це зробив би хірург.
Як повідомляли раніше "Коментарі", американські вчені допомогли жабі регенерувати втрачену кінцівку.
Новини