Головна Новини HI-tech VR Meta створює найпотужніший у світі суперкомп'ютер зі штучним інтелектом: як він працюватиме
commentss НОВИНИ Всі новини

Meta створює найпотужніший у світі суперкомп'ютер зі штучним інтелектом: як він працюватиме

Суперкомп’ютер призведе до технологій, необхідних для побудови так званого «метавсесвіту»

25 січня 2022, 12:21
Поділіться публікацією:

Facebook вже давно робить ставку на те, що штучний інтелект може допомогти йому з нелегким завданням модерувати повідомлення від мільярдів користувачів. Тепер її материнська компанія робить крок, який міг би наблизити до цієї невловимої мети: створення першого суперкомп’ютера. Про це повідомляє CNN.

Meta створює найпотужніший у світі суперкомп'ютер зі штучним інтелектом: як він працюватиме

Логотип Meta - фото з відкритих джерел

24 січня компанія Meta оголосила про свій новий суперкомп’ютер для дослідження штучного інтелекту (AI Research SuperCluster, RSC), який призначений для використання в дослідницьких проектах AI. Суперкомп’ютер, над яким працювали два роки, може зрештою допомогти Meta розробити набагато потужніше програмне забезпечення для штучного інтелекту — потенційно корисне для складних завдань, таких як виявлення ненависті в публікаціях.

"За допомогою RSC ми можемо швидше навчати моделі [AI], які використовують мультимодальні сигнали — наприклад, щоб зрозуміти контекст публікації, включаючи мову, зображення та тон", — сказав Шубхо Сенгупта, інженер-програміст Meta.

Meta повідомив, що станом на січень його суперкомп’ютер включає 6080 графічних процесорів, розділених між 760 вузлами, що потенційно робить його одним із найпотужніших у світі. За його нинішніми розмірами, сказав Сенгупта, він на одному рівні з суперкомп’ютером Perlmutter в Національному науково-обчислювальному центрі енергетичних досліджень, який посідає п’яте місце у світі. Однак після завершення цього року Meta заявила, що у нього буде 16 000 графічних процесорів, і компанія очікує, що він буде здатний виконувати майже п’ять ексафлопсів обчислювальної продуктивності — це 5 квінтильйонів операцій в секунду.

"Після повної конструкції кластер збільшиться майже втричі, що, як нам відомо, зробить його найшвидшим суперкомп’ютером зі штучним інтелектом у світі", – сказав Сенгупта.

Meta зазначила, що її дослідники почали використовувати суперкомп'ютер для навчання великих моделей, пов'язаних з обробкою природної мови та комп'ютерним зором, і що дослідники зможуть використовувати суперкомп'ютер для "безперешкодного аналізу тексту, зображень і відео разом" та створення нових інструментів доповненої реальності. Мета сподівається, що з часом це дозволить компанії "побудувати абсолютно нові системи штучного інтелекту", які можуть виконувати складні обчислювальні завдання, такі як переклади в реальному часі для великої групи людей. 

Мета заявляє, що суперкомп’ютер призведе до технологій, необхідних для побудови так званого "метавсесвіту" — широкомасштабної, взаємопов’язаної віртуальної сфери, всередині якої люди зможуть ходити за допомогою цифрових аватарів і взаємодіяти з іншими, які також перебувають там віртуально. Facebook позиціонував метавсесвіт як майбутнє компанії, але сьогодні реалізовані лише фрагменти цього бачення.

Як повідомляли раніше "Коментарі", Google та Meta (Facebook) готують новорічний сюрприз: нововведення торкнеться українських рекламодавців.


Читайте Comments.ua в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!