Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
В Індійському
океані є "гравітаційна діра" — місце, де гравітаційне тяжіння Землі
слабше, а рівень моря нижче на понад 100 м. Вчені вважають, що розгадали цю
таємницю. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на наукову публікацію в Geophysical Research Letters.
"Гравітаційна діра" в Індійському океані. Фото з відкритих джерел
"Гравітаційну діру" в Індійському океані відкрив голландський геофізик Фелікс Андріс Венінг Майнес у 1948 році. Роками вчені намагалися пояснити, як вона утворилася, але їхні зусилля не принесли очікуваного результату.
Однак тепер дослідники з Індійського наукового інституту в Бенгалуру, Індія, використали суперкомп’ютери, щоб створити симуляцію, яка показує, як ця територія могла сформуватися упродовж останніх 140 млн років.
Співавторка дослідження Аттрі Гош пояснює, що "Земля — це, по суті, нерівна картоплина", а не сфера, як її уявляє більшість. Земля неоднорідна за щільністю та властивостями, і це впливає, серед іншого, на її тяжіння.
Команда вчених провела 19 симуляцій, відтворюючи зміщення тектонічних плит і поведінку магми в мантії Землі. У шести з цих сценаріїв виникла западина геоїда, подібна до тієї, що утворилася в Індійському океані.
Дослідниця вказує, що під час руху океанічних плит, деякі з них опускаються під мантію та створюють шлейфи з низькою щільністю поблизу поверхні Землі. Таким чином змінюються гравітаційні сили, які сприяють створенню "гравітаційної діри", як це сталось в Індійському океані.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що вчені виявили планету-дзеркало, яка не повинна існувати.
Також "Коментарі" писали про Ілона Маска, який створив нову компанію.
Новини