logo_ukra

BTC/USD

62880.37

ETH/USD

2452.69

LTC/USD

272.57

USD/UAH

28.05

EUR/UAH

33.56

RUB/UAH

0.39

lang

Мова

UA RU
comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини IT технології Скандал із "Дія.Бізнес": як в організації коментують зв’язки із Росією
commentss НОВИНИ Всі новини

Скандал із "Дія.Бізнес": як в організації коментують зв’язки із Росією

Російський «слід» з’явився через конструктор сайтів, на якому створювали регіональний портал

24 березня 2021, 19:17

Нещодавно в ЗМІ з’явилася інформація, що кілька порталів регіональних центрів сервісу "Дія.Бізнес" працюють на доменах, придбаних у Російській Федерації. "Коментарі" звернулися безпосередньо до Міністерства цифрової трансформації, аби дізнатися деталі цього інциденту.

Скандал із "Дія.Бізнес": як в організації коментують зв’язки із Росією

Як пояснюють зв’язок розробки Мінцифри із Росією. Фото з відкритих джерел

Для початку слід зазначити, що представники Мінцифри перенаправили звернення безпосередньо до Харківського регіонального центру "Дія.Бізнес". Відповідь від керівниці цієї організації Анастасії Кучерявої надійшла досить оперативно.

Для початку пані Кучерява пояснила, що "Дія.Бізнес" є кількакомпонентним проєктом, запущеним в Україні. Окремо функціонує державна платформа, окремо — мережа локальних центрів. Одним із них і є Харківський.

За словами представниці установи, їхній центр підтримки підприємництва "Дія.Бізнес" є неприбутковою громадською організацією. Так, вони співпрацюють із Мінцифрою, але лише в межах попередньо укладеного меморандуму. Тому регіональні центри не належать до державних установ. Також організація не отримує жодного державного фінансування.

Конкретних відповідей щодо зв’язку регіонального центру із російськими доменами та хостингами від пані Кучерявої, на жаль, так і не прозвучало. Водночас знайшлося опосередковане пояснення.

"Наше NGO оперує в рамках чітких гайдлайнів і правил. Разом з тим, у нас є свобода вибору щодо, в тому числі, хостингу. Імена та хостинг сайтів регіональних центрів, зокрема, "Дія.Бізнес" у Харкові diia-business-kharkiv.com були придбані в комплекті із "Тільдою" — конструктором, на якому створено ці сайти", — повідомила Анастасія Кучерява у відповіді для порталу "Коментарі".

Як відомо, "Тільда" — створений у Росії конструктор сайтів. Про те, що два регіональні представництва "Дія.Бізнес" були розроблені саме на її основі, ще раніше стверджували окремі ІТ-фахівці.

Разом із цим керівниця установи зазначила, що в центрі зараз працюють над зміною хостингу. При цьому не уточнювалося, оберуть хостинг вітчизняний чи іноземний.

Пані Кучерява говорить, що команда центру була і лишається відкритою до зауважень і пропозицій. Усе — для покращення подальшої співпраці із вітчизняними підприємцями.

Нагадаємо, що вперше на зв’язок Харківського та Миколаївського регіональних сайтів із російськими доменами та хостингами звернули увагу користувачі соцмережі Facebook. Більше деталей можна дізнатися у нашій попередній публікації.

Також "Коментарі" повідомляли про те, що розробники пропонують українській молоді подавати документи для вступу до ВНЗ через додаток "Дія".

Крім цього, на порталі можна дізнатися, які ще е-послуги будуть доступні українцям в цьому сервісі вже у квітні.


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Не брат!

24 березня 2021, 20:43

Когда у соседа горит хата, братья бегут помогать тушить пожар. А россияне бегут грабить и убивать! 16 тысяч жизней украинцев, Крым и развязанная война на трети Донбасса похоронили доброе отношение к вам, моральным уродам!

Брат

24 березня 2021, 20:38

Так это ж нормально.Россия осталась одной из нескольких,психически здоровых стран.А кто хочет опять лечь под пидорастичный запад,вперед и с песней.

comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!