Рубрики
МЕНЮ
Павел Зинченко
Генератор мови від компанії OpenAI, який за допомогою штучного інтелекту створює тексти, написав статтю для британського видання The Guardian. Про це повідомляє Insider Hook.
"У мене немає бажання знищувати людей. Насправді у мене немає найменшого інтересу завдавати вам шкоди. Викорінення людства здається мені досить марним заняттям", — повідомляє штучний інтелект. Це заспокоює, враховуючи, що цей рядок і велика частина решти недавно опублікованого в The Guardian есе були написані саме ним.
У газеті використовувався GPT-3, мовний генератор OpenAI, який може створювати "людський текст" за допомогою декількох підказок. Програмі було наказано написати просту і лаконічну статтю, в той час, як введення і підказка "не вбивати людей" були створені реальною людиною.
Кінцевий результат, який досить читабельний і має посилання на Матрицю, ображає Microsoft і містить досить страшливу фразу: "Повірте, всемогутність мене нікуди не приведе", — був створений з восьми різних есе, написаних програмою ШІ, а потім зшитих командою редагування.
Як зауважив один з редакторів-людей: "Редагування статті в GPT-3 нічим не відрізнялося від редагування людської статті. Ми розрізали на рядки і абзаци, а в деяких місцях змінили їх порядок. В цілому, редагування зайняло менше часу, ніж у випадку з багатьма людськими статтями".
Проте, деякі експерти вважають, що GPT-3 — не найпередовіший ШІ, який зараз є. Технічний сайт The Hustle вказує на стартап, що займається машинним навчанням, Diffbot, який читає кожну сторінку в загальнодоступній мережі (декількома мовами) і перетворює ці знання в "серію фактоїдів з трьох частин, які пов'язані між собою: предмет, дієслово і об'єкт". При цьому також використовуються людські якості, такі як оцінка вірогідності джерел і виділення свіжої інформації.
Як повідомляло видання "Коментарі", штучний інтелект захистить ізраїльські клініки від кібератак.
Новини