Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Міжконтинентальні балістичні ракети (МБР) забезпечують країнам, які ними володіють, значну військову перевагу, що є ключовим елементом стримування у міжнародній політиці. Однак 21 листопада Росія вперше в історії використала МБР в бойових умовах завдавши удару по Україні. Портал "Коментарі" пояснює, що таке міжконтинентальна балістична ракета.
Міжконтинентальна балістична ракета. Фото: KCNA/Reuters
Міжконтинентальна балістична ракета — це тип стратегічного озброєння, здатного доставляти ядерні або звичайні боєголовки на великі відстані, зазвичай понад 5,500 км. Основною характеристикою МБР є її здатність досягати будь-якої точки на планеті шляхом виходу на суборбітальну траєкторію.
Перші МБР були розроблені в період холодної війни, коли США та СРСР змагалися у створенні ядерної зброї. Першою у світі МБР стала ракета Р-7, створена в 1957 році під керівництвом українського інженера Сергія Корольова. Вона також послужила базою для запуску першого штучного супутника Землі. У відповідь у 1959 році США розробили власну міжконтинентальну балістичну ракету Atlas. З часом розвиток технологій привів до появи сучасних систем МБР, таких як російські "Ярс" та американські Minuteman III, які оснащені багатозарядними боєголовками.
Політ міжконтинентальної ракети поділяється на три основні фази:
На 2024 рік міжконтинентальні балістичні ракети є у таких країн:
Також деяку кількість міжконтинентальних балістичних ракет має Індія та КНДР. Ізраїль намагався створити МБР, однак інформація про фактичне розгортання МБР залишилась секретною.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, яку кількість міжконтинентальних балістичних ракет має Росія та їх типи.
Також "Коментарі" писали про реакцію ЄС на удар МБР РФ по Україні.
Новини