Головна Новини HI-tech технології Meta Цукерберга погодилася заплатити $90 млн через відстеження користувачів
commentss НОВИНИ Всі новини

Meta Цукерберга погодилася заплатити $90 млн через відстеження користувачів

Так, компанія нібито відстежувала активність людей на зовнішніх веб-сайтах

16 лютого 2022, 04:00
Поділіться публікацією:

Meta погодилася виплатити 90 мільйонів доларів для врегулювання 10-річного судового процесу щодо порушення правил конфіденційності. Компанію підозрюють у відстеження дій користувачів поза її соцмережами. Про це повідомляє CNN. Згідно з документами справи, користувачі зі США звинуватили підрозділ Meta Platforms у порушенні федеральних законів, законів штату Каліфорнія про конфіденційність та прослуховування телефонних розмов за допомогою модулів для зберігання файлів cookie.

Meta Цукерберга погодилася заплатити $90 млн через відстеження користувачів

Цукерберг - фото з відкритих джерел

Так, компанія нібито відслідковувала активність людей на зовнішніх веб-сайтах, що містять кнопки Facebook "Подобається", а потім збирала історію відвідувань користувачів у профілі, які продавала рекламодавцям. Справа була закрита у червні 2017 року, у квітні 2020-го федеральний апеляційний суд її відновив. Він заявив, що користувачі можуть спробувати довести, що компанія несправедливо отримала прибуток і порушила їхню конфіденційність. Запропоноване попереднє врегулювання було подано компанією до Окружного суду США в Сан-Хосе, штат Каліфорнія, і вимагає схвалення судді. Угода також вимагає, щоб Facebook видалив дані, які він неправильно збирав. Своєю чергою, Meta заперечує правопорушення, але погодилася уникнути судових витрат та ризиків.

Нагадаємо, представники американського штату Техас подають до суду на Meta, якою володіє Марк Цукерберг. Причиною позову є порушення норм закону про конфіденційність, допущене компанією своєю колишньою програмою для розпізнавання осіб. Позов до суду направить генеральний прокурор штату Техас Кен Пекстон. Він звинувачує Meta, яка використовувала у роботі закриту нині технологію розпізнавання осіб у соціальних мережах. За словами головного обвинувача штату, представники компанії отримали біометричні ідентифікатори жителів Техасу, не маючи на те згоди, що суворо заборонено законом. Як зазначив генеральний прокурор, Facebook приймав у користування особисту інформацію як користувачів, так і користувачів соціальних мереж. Все заради того, щоб збільшити свою імперію та отримати великі "непередбачені доходи". За поданим позовом, Пекстон має намір вимагати у Meta, нібито "сотні мільярдів" компенсації.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини