Рубрики
МЕНЮ
Павел Зинченко
Вчені з Університету Ньюкасла (Австралія) розробили сонячні панелі на основі органічних полімерів замість кремнію. Про це повідомляє ресурс Green Post з посиланням на Eco Town.
Професор фізики Університету Ньюкасла Пол Дастур розповів, що його команда завершила повністю функціональний демонстраційний проект тонкоплівкових сонячних панелей, які Рада австралійського міста Лейн Коув встановила на решітчастій доріжці для живлення світлового дисплея.
Центр органічної електроніки Університету Ньюкасла розробив запатентовану технологію з використанням органічних полімерів, які вловлюють сонячну енергію і проводять електрику.
Рідкі органічні полімери наносяться на аркуші матеріалу звичайними принтерами, як чорнило на папір, для створення сонячної панелі товщиною всього 0,075 міліметра. Її можна приклеїти спеціальною клейкою стрічкою до різних поверхонь. Традиційні фотоелектричні сонячні панелі на даху використовують кремній для проведення електрики.
Першим демонстраційним проектом для друкованої сонячної енергії є приведення в дію світлового табло в центрі міста Лейн-Коув на північному узбережжі Сіднея, з панелями, прикріпленими до даху критого проходу, що живить всю установку.
Як повідомляло видання "Коментарі", вчені Південної Кореї створили прозорі сонячні панелі.
Новини