Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
NASA підготувало особливий подарунок до святкового сезону — зображення космічної "ялинки", створеної зі скупчення зірок NGC 2264, яке розташоване у нашій галактиці Чумацький Шлях за 2500 світлових років від Землі.
"Новорічна ялинка" у космосі. Фото: NASA
На фото NASA видно не лише молоді зірки, а й газові хмари між ними. Унікальну композицію вдалося створити завдяки поєднанню оптичних даних астрофотографа Майкла Клоу та рентгенівських спостережень з обсерваторії Чандра. Вихровий газ між зірками пофарбовано у зелений колір, що додає фото святкового вигляду, а самі зірки сяють багатобарвними відтінками.
Зорі у цьому скупченні дуже молоді — їхній вік становить від одного до п’яти мільйонів років. Для порівняння, наше Сонце набагато старше і має вік близько 5 мільярдів років.
Окрім цього, NASA представило ще одне святкове зображення — зоряне скупчення NGC 602, яке нагадує різдвяний вінок із вогниками. Насправді, ці "вогники" — це не лише зірки, а й далекі галактики. Саме ж скупчення знаходиться в Малій Магеллановій Хмарі, приблизно за 200 000 світлових років від нас.
Фото: ESA/Webb, NASA & CSA, P. Zeidler
Це зображення стало результатом поєднання даних рентгенівської обсерваторії Чандра та космічного телескопа Джеймса Вебба. На ньому червоним кольором показані молоді зірки, а хмари пилу відображені в теплих відтінках оранжевого, жовтого, зеленого та синього.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що лондонська новорічна ялинка на Трафальгарській площі викликала дискусії по всьому світу.
Також "Коментарі" писали, що перша пісня, яка прозвучала у космосі була українська.
Новини