Рубрики
МЕНЮ
Ольга Чародий
У галактиці Центавр А відбулося рекордне виверження у чорній дірі. Астрономи отримали докладне зображення цього виверження з відривом 12 мільйонів світлових років Землі. Про це повідомляє спеціалізоване видання SciTechDaily. Галактика Центавр А розташована за 12 мільйонів світлових років від Землі. Вона п'ята серед найяскравіших галактик у нічному небі. У її центрі знаходиться найближча до нашої планети відома активна чорна діра, маса якої становить 55 мільйонів сонців. Вчені одержали знімок галактики за допомогою телескопа Murchison Widefield Array (MWA). Він знаходиться у Західній Австралії.
Телескоп - фото з відкритих джерел
Масштаби викиду плазми, який зафіксували вчені, можна порівняти з масштабом, який зайняв би 16 повних місяців. Вчені пояснили, що на опублікованих зображеннях видно виверження із чорної дірки на швидкості, аналогічній швидкості світла. На них можна побачити гігантські частки плазми, що поширилися на відстань понад мільйон світлових літ від чорної дірки.
Сама галактика займає на знімку лише невелику частину центру. Крапки на задньому плані — це інші галактики, які дуже віддалені від галактики Центавр А. Точки на передньому плані — це зірки в Чумацькому Шляху.
Нагадаємо, американське Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) повернуло космічну обсерваторію Hubble до повноцінної наукової роботи. Космічний телескоп Hubble знову готовий до роботи після того, як його наукові інструменти відключилися через збій. Цього понеділка (6 грудня) команда обсерваторії із відомства NASA відновила спектрограф. Цей науковий інструмент був останнім, який потребував відновлення після неполадок. У NASA зазначили, що команда Hubble продовжить роботу над розробкою та тестуванням змін у програмному забезпеченні приладів, які дозволять їм проводити наукові операції, навіть якщо вони зіштовхнуться з кількома втраченими повідомленнями синхронізації у майбутньому.
Новини