Рубрики
МЕНЮ
Денис
Космічний телескоп NASA/ESA Hubble сфотографував незвичайну галактику. Про це пише видання Space.
Hubble. Фото: nasa.gov
На новому зображенні, отриманому космічною обсерваторією Hubble, карликова галактика NGC 1705 сяє у хмарі яскравого світла. У матеріалі вказується, що крихітну галактику неправильної форми, що знаходиться на відстані близько 17 мільйонів світлових років від Землі, Європейське космічне агентство (ESA) назвало "космічним диваком".
Нещодавно NGC 1705 пережила фазу "зіркоутворення", що означає надзвичайно високу швидкість формування нових світил.
Зазначається, що неправильні карликові галактики, подібні до цієї, зазвичай містять менше елементів, ніж більші галактики, і складаються в основному з водню і гелію. Через це вони вважаються схожими на ранні галактики у Всесвіті.
Це зображення було одержано за допомогою ширококутної камери космічного апарату під час спостереження за певною довжиною хвилі світла, відомої як H-альфа. Дивлячись на цю довжину хвилі, астрономи сподівалися виявити області, де молоді енергійні зірки висвітлюють газові хмари навколо ультрафіолетового світла.
Фото: ESA/Hubble & NASA, R. Chandar
Нагадаємо, раніше портал "Коментарі" інформував про те, що учені виявили величезний "пень" на Марсі. Цей об'єкт є кратером, який своїм виглядом нагадує пень. Фахівці розповіли, чому він набув такого вигляду і коли це сталося. Новий знімок Червоної планети отримали завдяки космічному апарату TGO.
Також сайт "Коментарі" писав про те, що найдовша за всю історію блискавка потрапила до книги рекордів. Природне явище сталося США. Яка її довжина.
Новини