Страхітливий космос: вчені перетворили зображення туманностей на звук (ВІДЕО)
На фотографії зображені NGC 2014 та NGC 2020
Фахівці інтерпретували дані із зображення телескопа Hubble, представляючи їх у звуку. Відео було опубліковано на офіційній сторінці космічної обсерваторії NASA/ESA Hubble у соціальній мережі Intagram.
Вчені розповіли, що на опублікованому знімку можна побачити дві туманності, NGC 2014 та NGC 2020. Космічний риф, розташований у Великій Магеллановій Хмарі, нашій супутниковій галактиці, знаходиться на відстані 163 000 світлових років від нас.
Масивна червона туманність - це зірковий розплідник, а менша синя туманність створена з речовини, викинутої із зірки. Червоний колір вказує на присутність водню та азоту, а синій вказує на кисень.
У цій обробці ультразвуком синьому кольору були присвоєні вищі ноти, а червоним – нижчі.
Для довідки: відмінність кольору NGC 2014 і сусідньої туманності NGC 2020 пояснюється різною температурою зірок і хімічним складом газопилових хмар.
Також "Коментарі" повідомляли про те, що фахівці з американського відомства NASA намагаються відремонтувати свою космічну обсерваторію під назвою Hubble. Її наукові інструменти знову перейшли у безпечний режим та припинили наукові операції. Поки інженери встановлюватимуть причини збою, обладнання перебуватиме у безпечному режимі.