Стало відомо, коли китайські астронавти відправляться на Марс
У Китаї розповіли про свої плани щодо Марса
Китай планує відправити свою першу пілотовану місію на Марс. Про це повідомляє видання Reuters.
Насамперед Китай планує використовувати для дослідження червоної планети роботів. Вони повинні будуть взяти зразки поверхні, а також вибрати місце під будівництво марсіанської бази.
Другим етапом стане відправка астронавтів, які приступлять до будівництва базової станції. Після цього на червону планету плануються масштабні вантажні польоти.
Про плани країни щодо Марса розповів голова державної Китайської академії ракет-носіїв Ван Сяоцзюнь на космічній конференції, яка відбулася через кілька тижнів після висадки на червоній планеті керованого ровера Zhurong. Як стало відомо, перша пілотована марсіанська місія Китаю заплановано на 2033 рік.
Для довідки: Китайський марсохід Zhurong був відправлений на червону планету в складі місії "Тяньвень-1", яка повинна тривати до трьох місяців. Метою ровера є дослідження ґрунту і клімату планети.
Нагадаємо, раніше видання "Коментарі" повідомляло про те, що вчені зафіксували газовий міхур, в якому формуються зірки. Хмара знаходиться в сузір'ї Вестерлунд 2 на відстані 20 тисяч кілометрів від нашої планети. Раніше в астрономів не було зображень сузір'я у такому високому дозволі. Детальніше про це читайте в нашій статті.
Також видання інформувало про те, що американське відомство NASA планує створити спеціальний порошок, завдяки якому астронавти на Міжнародній космічній станції зможуть прати свої речі. Наразі ж вони викидають брудний одяг прямо за борт.
Також вчені назвали деякі складнощі у створенні спеціального прального порошку. Всі подробиці - у нашій статті.