Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Найближчими днями на Землю впаде автоматична міжпланетна станція "Космос-482". Вона була запущена ще у 1972 році з метою посадки на Венеру, але через технічну несправність не змогла виконати місію. Замість польоту до другої планети від Сонця цей зонд залишився на орбіті навколо Землі, де провів понад 50 років. Тепер радянський супутник увійде в атмосферу, чим може створити загрозу для людей.
Радянський зонд "Космос-482" впаде на Землю. Фото з відкритих джерел
Зонд "Космос-482" став частиною масштабної радянської програми вивчення Венери, яка між 1961 і 1984 роками налічувала 29 місій. Однак 31 березня 1972 року його двигун відключився через 125 секунд після запуску, і апарат залишився на високоеліптичній орбіті Землі. За даними NASA, супутник розпався на чотири частини, дві з яких швидко згоріли в атмосфері, а дві обертаються навколо планети.
Більшість супутників згорає в атмосфері планети, однак конструкція "Космос-482" була спеціально розроблена для витримування надвисоких температур і тиску атмосфери Венери. Це означає, що він може не згоріти в атмосфері Землі та досягти поверхні планети.
За його прогнозом, "Космос-482" може увійти в атмосферу Землі 10 травня. За іншими даними падіння радянського зонда може відбутися у проміжку з 8 по 12 травня.
Через складну орбіту апарата та змінні атмосферні умови передбачити точне місце падіння наразі неможливо. Ймовірна зона приземлення охоплює майже всю земну кулю між 52 градусами північної та 52 градусами південної широти. Це включає великі території Європи, Азії, Північної та Південної Америки, Африки й Австралії. Проте дослідники вказують, що 70% поверхні Землі вкрито океанами, тому зонд найімовірніше, упаде у воду.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що вчені знайшли найпереконливіші докази позаземного життя.
Також "Коментарі" писали, що гігантська китайська гребля змінила обертання планети.
Новини