Головна Новини HI-tech космос Прорив у дослідженні космосу: людям вдалося доторкнутися до Сонця (ВІДЕО)
commentss НОВИНИ Всі новини

Прорив у дослідженні космосу: людям вдалося доторкнутися до Сонця (ВІДЕО)

Вперше в історії космічний апарат пролетів через атмосферу Сонця

15 грудня 2021, 12:57
Поділіться публікацією:








Визначна подія в історії дослідження космосу сталась менш як добу тому. Космічному апарату Parker вдалось пролетіли крізь верхні шари атмосфери Сонця, зібравши проби  для досліджень. Про вдалу місію офіційно повідомили на сайті Nasa.

Прорив у дослідженні космосу: людям вдалося доторкнутися до Сонця (ВІДЕО)

Космічний апарат Parker - фото Nasa

У агентстві Уряду США цю подію вже порівняли із висадкою людини на Місяць. Тепер науковці сподіваються досягти кращої точності у сфері дослідження Сонця та тих процесів, що відбуваються з ним і його впливом на усю Сонячну систему.

"Летячи так близько до Сонця, Parker Solar Probe тепер визначає умови в магнітному шарі сонячної атмосфери — короні, чого ми не могли зробити раніше. Свідчення перебування у короні показано у даних про магнітне поле, сонячний вітер і навіть візуально на зображеннях. Ми справді здатні бачити космічний апарат, що пролітає через корональні структури, які можна спостерігати під час повного сонячного затемнення", — зазначив науковий співробітник проєкту Parker із лабораторії прикладної фізики Джонса Хопкінса Нур Рауафі.

Розробка спеціального космічного апарату Parker для дослідження Сонця коштувала американцям понад 1,5 млрд доларів. Це єдиний на сьогодні пристрій, який дозволяє дослідникам так близько наближатися до зорі. Сонце не має такої твердої поверхні, як Земля, але в нього є атмосфера, що пов’язана з гравітацією та магнітними силами. Тепер, знаючи більше про ці процеси, науковці сподіваються розповісти нам більше про вплив Сонця на Всесвіт і те, як влаштовані інші зірки. Вчені наразі аналізують отримані дані та готують доповідь на тему, як влаштований сонячний вітер та які причини його походження. Це дозволить зрозуміти, як саме корона сонця нагрівається на мільярди градусів.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини