Рубрики
МЕНЮ
Константин Куликов
Під час війни українці віддали перевагу соціальним мережам та сайтам новин, як джерелу новинної інформації. Серед соціальних мереж перед веде Telegram. Такі результати щорічного опитування USAID/Internews, повідомляють "Коментарі".
Телеграм є джерелом новин
Опитування продемонструвало продовження тенденції до зниження споживання новин через телебачення. Більшість дорослих українців (76%) отримують новини із соціальних мереж, а частина людей, які користуються одночасно телебаченням і соціальними мережами для отримання новин, стрімко зменшується – лише 21% у 2023 році.
У 2021 році лише 20% українців використовували Telegram як джерело новин. Це число різко зросло до 60% після повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році. Цього року Telegram залишається основною соціальною мережею для споживання новин, демонструючи значне зростання до 72%.
Ще 40% респондентів читають новинні сайті, які посідають друге місце (за Телеграмом), як джерело інформації.
Натомість, частка українців, які отримують новини з ТБ знизилась з 85% 2015 році до 30% у 2023 році. При цьому 87% від загальної кількості респондентів отримують новинну інформацію, використовуючи смартфони.
Під час згадуванного досліждення очні інтерв’ю та фокус-групи проводилися з липня до вересня цього року.
Нагадаємо, що напередодні секретар РНБО України Олексій Данілов в інтерв'ю заявив, що вважає Телеграм шкідливим застосунком, через який, ймовірно, можуть шпигувати за користувачем. Окрім цього, за умови відповідних зверненнь, не виключив його заборону в Україні.
Internews — міжнародна неприбуткова організація, яка підтримує незалежні медіа у 100 країнах. Вона навчає журналістів, протидіє дезінформації та пропонує бізнес-експертизу, щоб допомогти медіа стати фінансово незалежними.
Тим часом, окупанти заявили про застосування ЗСУ нової зброї.
У Зеленського розповіли, коли можуть відбутися вибори.
А футболісти “Динамо” та “Шахтаря” вшанували пам'ять Артема Франкова перед матчем.
Новини