Головна Новини HI-tech гаджет Як уберегтися від SMS-шахраїв - поради від IT-фахівців
commentss НОВИНИ Всі новини

Як уберегтися від SMS-шахраїв - поради від IT-фахівців

Телефонні шахраї не дають своїй жертві часу на роздуми

26 січня 2021, 17:35 comments1332
Поділіться публікацією:

Експерти з компанії ESET, яка протягом багатьох років займається комп'ютерною безпекою, розповіли про поширені прийоми SMS-аферистів та дали поради, як вберегтися від подібних шахрайств.

Як уберегтися від SMS-шахраїв - поради від IT-фахівців

Як вберегтися від телефонних аферистів. Фото: Gazeta.ru

Загалом кібер-злочинці вимагають від своєї жертви швидкого рішення. Оскільки людина ще не встигла подумати, вона може потрапити в пастку. Тому повідомлення аферистів містять кілька слів про те, що їхня акція чи пропозиція доступна протягом обмеженого часу.

Кіберзлочинці можуть надсилати повідомлення про те, що ви виграли суперприз, чи на ваше ім'я здійснено доставку.

Потім людина зазвичай переходить на сайт-підробку та підтверджує свою особу — вводить персональні дані, дає номер банківської картки, переводить незначну суму коштів.

На перший погляд, сайт може здаватися надійним. Проте зловмисники можуть зробити підробку на добревідомий та перевірений бренд.

Аферисти викликають довіру у жертви, отримують її дані та виводять гроші з банківської картки.


Як уберегтися від шахрайства

Щоб не стати жертвою кібер-шахраїв, ІТ-спеціалісти рекомендують приймати обдумані рішення та звертати увагу на повідомлення від мобільного оператора. Найчастіше ними прикриваються шахраї. Офіційні компанії можуть надсилати SMS-повідомлення, проте вони ніколи не проситимуть надати свої дані чи перерахувати кошти на незрозумілий рахунок.

"Якщо ви бачите текст з проханням повідомити пароль або інші дані з метою перевірки безпеки, не натискайте на посилання і не дзвоніть за вказаними номерами. Для уточнення інформації зв'яжіться з вашим мобільним оператором через офіційний веб-сайт або за допомогою номера телефону, зазначеного на офіційному ресурсі", — радять в експерти.

Якщо ж вам приходять повідомлення, які пропонують заблокувати спам чи певну встановлену пропозицію, наприклад мелодія замість гудків, фахівці рекомендують не виконувати жодних дій.

Найкраща стратегія, яка допоможе вберегтись від кібер-злочинців — не переходити за посиланнями та не підтверджувати ніякі дії. Краще видаляти підозрілі повідомлення одразу, а номери з яких вони надходять — блокувати.

Також експерти радять встановити на свій пристрій спеціальні антивірусні програми, які скануватимуть телефон на наявність шкідливої активності в режимі реального часу.

Сайт "Коментарі" рекомендує прочитати, який бренд став найдорожчим у світі.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини