comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини IT інтернет Facebook назвав найбільших розповсюджувачів фейків у світі
commentss НОВИНИ Всі новини

Facebook назвав найбільших розповсюджувачів фейків у світі

У Facebook назвали головних дезінформаторів за останні чотири роки

27 травня 2021, 09:30

У Facebook назвали найбільших розповсюджувачів фейків у світі за останні чотири роки. Кампанії з дезінформації виявили в більш як 50 країнах. Загалом таких операцій було 150. Про це пише видання The Washington Post.

Facebook назвав найбільших розповсюджувачів фейків у світі

Facebook назвав країни які найчастіше поширюють дезінформацію. Фото: niss.gov.ua

Виявляється ініціаторами більшості операцій з дезінформації стали Росія, Іран, М'янма, США та Україна. При чому дезінформаційні операції проводилися як всередині країни, так і за кордоном.

Перше місце за кількістю неправди зайняла Росія. Там з 2017 року виявили 27 дезінформаційних операцій. Цікаво, що більшість з них (15) пов'язані з розташованим в Санкт-Петербурзі Агентством інтернет-досліджень (ІRА), яке підпорядковується Євгену Пригожину. Ця особа тісно пов'язана з президентом Росії Володимиром Путіним.

Встановлено, що ще чотири російські мережі пов'язані з кремлівськими спецслужбами. Також дві кампанії створювалися російськими ЗМІ.

Наступним в антирейтингу виявився Іран. Там зафіксували 23 випадки поширення дезінформації.

Окрім того, Facebook виявив країни, які найчастіше зазнавали іноземних операцій з дезінформації. Такими стали США, Україна, Великобританія, Лівія і Судан.

Нагадаємо, що раніше фахівці Служби безпеки України не дали російським хакерам провести потужну кібератаку на центральні органи влади та органи місцевого самоврядування. Головною метою кіберзлочинців було блокування роботи об’єктів інформаційної та критичної інфраструктури. Спецслужбовці виявили, що російські куратори вирішили підстрахуватись та провернути операцію руками завербованого громадянина України. Детальніше про це дізнавайтеся в нашому матеріалі.


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!