Головна Статті HI-tech авто Чи варто купувати автомобіль зі США
commentss Cтатті Всі новини

Чи варто купувати автомобіль зі США

Імпорт б/в автомобілів зі США в Україну продовжує набирати обертів

22 березня 2024, 06:40
Поділіться публікацією:

Попри те, що левова частка українських автолюбителів користується європейськими марками авто через близькість розташування краї виробників та великі можливості вибору на місцевих авторинках, вживані автомобілі зі США стають все більше популярними в Україні.

Чи варто купувати автомобіль зі США

Автомобілі зі США (фото з відкритих джерел)

 

Під час вибору автомобіля зі США економія відіграє ключову роль. Привабливі ціни на автомобілі в Штатах надають українцям можливість не тільки заощадити від 25% до 40% під час купівлі, а й обрати автомобіль з якісною комплектацією та іншими перевагами американського транспорту.

 

Імпорт б/в автомобілів зі США в Україні росте рекордними темпами

 

Імпорт б/в автомобілів зі США в Україну продовжує набирати обертів, займаючи вже 19% українського ринку старих машин. У лютому поточного року було зареєстровано понад 3300 вживаних легкових автомобілів, привезених зі США, що на 77% перевищує кількість реєстрацій за лютий минулого року. Ці дані були представлені профільною асоціацією Укравтопром.

 

Цікаво, що на частку автомобілів зі США припало 19% від усіх зареєстрованих вживаних автомобілів в Україні в лютому 2024 року. Серед зареєстрованих автомобілів переважають машини з бензиновими двигунами, що становлять 48% від загального числа, а також електромобілі, частка яких досягла майже третини. У топ-5 за кількістю реєстрацій увійшли наступні популярні моделі:

 

1. Tesla Model 3 — 373 авто

2. Tesla Model Y — 256 авто

3. Jeep Cherokee — 212 авто

4. Volkswagen Passat — 208 авто

5. Ford Escape — 201 авто.

 

Середній вік американських вживаних автомобілів, що поповнили український автопарк минулого місяця, становив 6,3 року.

 

Які переваги купівлі автомобіля зі США

 

Перед тим, як зважитися на придбання американського авто, українському автолюбителю варто зважити всі за і проти цього кроку.

 

До безумовних переваг купівлі автомобіля зі США можна віднести:

 

Широкий вибір і низькі ціни. Американці, як автомобільна нація, мають особливе ставлення до автомобілів, що відбивається в  їх частій зміні машин. Через перенасиченість ринку в США, б/в автомобілі часто продаються за кордон, включно з Україною, за нижчими цінами, що робить придбання авто зі США фінансово привабливим.

 

Прозора історія та перевірений пробіг. Суворе законодавство в США передбачає кримінальну відповідальність за маніпуляції з пробігом. Великі організації, такі як Carfax, ведуть облік історії автомобілів, що забезпечує більш прозору історію авто зі США, що важливо для покупців.

 

Доступне пальне та багата комплектація. У США ціни на пальне нижчі, а держава суворо регулює їх. Американські автомобілі зазвичай мають багату комплектацію, включаючи автоматичну коробку передач, клімат-контроль і безліч зручностей, що робить їх привабливими для покупців.

 

Унікальний дизайн та моделі. Дизайн американських автомобілів часто привертає увагу своєю оригінальністю. Багато моделей створюються спеціально для ринку США, що дає змогу придбати унікальні комплектації або моделі, які можуть бути недоступні на українському ринку.

 

Недоліки придбання автомобіля зі США

 

Попри численні переваги, українському покупцю слід врахувати декілька важливих моментів, які можуть зіпсувати задоволення від купівлі автомобіля:

 

Тривалий процес доставки. Купівля автомобіля зі США включає тривалий процес доставки, який може зайняти кілька місяців від моменту замовлення до фактичного отримання машини. Цей процес вимагає ретельного планування заздалегідь.

 

Необхідність страхування. Під час доставки автомобіля зі США існує ризик пошкоджень під час перевантаження з контейнера в контейнер. Для захисту від потенційних пошкоджень необхідно оформити страховку, що може потребувати додаткових витрат і часу.

 

Додаткові витрати на обслуговування: Американці можуть неакуратно ставитися до салону автомобіля, що може потребувати додаткових витрат на хімчистку і відновлення деталей салону. Планування витрат на технічне обслуговування після купівлі також важливе.

 

Ризик купівлі з аукціонів. Деякі автомобілі зі США можуть походити зі страхових аукціонів, що збільшує ймовірність купівлі машини, що була в серйозній ДТП. Купуючи авто зі США на вторинному ринку, важливо перевірити стан ЛФП та історію автомобіля.

 

Низька якість матеріалів. Американські автомобілі іноді мають дешевий пластик у салоні та зовнішній оптиці, що може швидко зношуватися під впливом сонячних променів, потребуючи додаткового догляду та заміни деталей.

 

Скільки коштує придбати б/в автомобіль зі США в Україні

Придбання автомобіля зі США в Україні включає кілька ключових фінансових аспектів:

Вартість покупки. Мінімальний бюджет на придбання американського автомобіля зазвичай починається від 7000$. Ціни на аукціонах у США можуть значно варіюватися залежно від конкретного лота, однак остаточну вартість визначає результат аукціону. Якщо ваша ставка перемагає, ви купуєте автомобіль

Ціна доставки: доставка автомобіля зі США в Україну здійснюється морським шляхом. Вартість доставки формується індивідуально для кожного автомобіля, враховуючи його місцезнаходження та габарити. В середньому, ціна доставки становить близько 1400$, але може варіюватися від 1200 до 1700 USD залежно від конкретних умов.

Після купівлі на аукціоні, автомобіль відправляється в порт, вантажиться на корабель і доставляється в Україну. Після прибуття, проходження розмитнення, автомобіль доставляється до автовозом або евакуатором, з оплатою доставки по Україні на етапі розмитнення.

Як формується ціна американського авто зі США

Щоб більш показати, як формуються ціни на американські автомобілі для українських автолюбителів, розглянемо це на приклад автомобіля Kia Optima EX. Інформація надана однією с компаній, що займаються поставками американських авто у Київ.

Під час формування ціни на американський автомобіль в Україні на прикладі Kia Optima EX зі США враховуються різні фактори і витрати:

·       вартість лота і збори аукціону: 4050$ за лот плюс 623$ збори аукціону, утворюють початкову вартість у розмірі 4673$;

·       комісія банку: 12$ плюс 0,5% від суми, що становить 23.37$;

·       послуги посередника: 800$;

·     доставка: включає морські перевезення, складське обслуговування, внутрішнє вантажне перевезення по США і поштове відправлення документів, загальною вартістю 1275$;

·       оформлення довіреності: 300 грн.;

·       митний платіж: 2100$.;

·       брокер і експедитор: 800$;

·       стоянка в порту: 48$;

·       Доставка автовозом до Києва: 200$.;

·       ремонт: 3500$;

·       сертифікація: 300$;

·       постановка на облік: 200$;

Підсумкова ціна розмитненого автомобіля після ремонту становить 13 941,37$.

Під час ухвалення рішення про купівлю автомобіля, чи то за кордоном, чи то на вторинному ринку України, важливо мати терпіння і добре продумувати кожен крок. Б/в автомобіль зі США обов’язково вимагатиме додаткових коштів, тому українським автолюбителям рекомендується провести аналіз вартості запчастин для обраного автомобіля заздалегідь. Це допоможе оцінити перспективи володіння авто і підготуватися до можливих витрат ще до здійснення покупки. Уважне планування та аналіз допоможуть зробити усвідомлений вибір і уникнути неприємних сюрпризів у майбутньому.Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Поділіться своєю думкою!


Новини