comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини IT технології Штучний інтелект навчився грати в ігри, не знаючи правил
commentss НОВИНИ Всі новини

Штучний інтелект навчився грати в ігри, не знаючи правил

Британські вчені опублікували результати нового дослідження з штучного інтелекту

24 грудня 2020, 14:09
Поділіться публікацією:

Співробітники DeepMind просувають свої методи на шляху до мрії про машину, яка навчається сама по собі, як це робить дитина. Базована в Лондоні фірма, дочірня компанія Alphabet, сьогодні офіційно публікує результати дослідження в журналі Nature, хоча в листопаді вона повідомила про своє бажання підготувати препринт в ArXiv. Однак тільки зараз наслідки стають ясними: DeepMind вже вивчає реальні програми.

Штучний інтелект навчився грати в ігри, не знаючи правил

ФОТО: IEEE Spectrum

Нова система пробує спочатку одну дію, потім іншу, вивчаючи, що дозволяють правила, і водночас помічаючи пропоновані нагороди: в шахах — поставивши мат; в Pac-Man — проковтнувши жовту точку. Потім ШІ змінює свої методи, поки не знайде спосіб отримати такі нагороди з більшою ймовірністю, тобто поліпшить свою гру. Таке навчання за допомогою спостереження ідеально підходить для будь-якого ШІ, який стикається з проблемами, які складно визначити.

"Ми вивчаємо можливість застосування MuZero для стиснення відео, чого не можна було б зробити з AlphaZero", — говорить Томас Хуберт, один з десятка співавторів статті в Nature.

Одночасно вивчаючи правила і покращуючи свою гру, MuZero перевершує своїх попередників DeepMind в економному використанні даних. Для навчання системі потрібна неабияка кількість обчислювальних потужностей, але після навчання їй потрібно так мало обробки для прийняття рішень, що всією операцією можна буде керувати на смартфоні.

Як повідомляло видання "Коментарі", штучний інтелект допоможе боротися з булінгом. Компанія Yahoo Japan заявила в середу, що видалить ненависні та наклепницькі коментарі з усіх своїх онлайн-сайтів з використанням штучного інтелекту, активізуючи зусилля по боротьбі з кіберзалякуванням після самогубства зірки реаліті-шоу.


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!