Вчені показали, як виглядає виверження вулкана з орбіти Землі (ВИДЕО)

Вчені простежили, як розпечена порода розтікається від жерла вулкана

Вчені спостерігали за виверженням вулкана Фаградальсфьядль, що знаходиться на південному заході Ісландії. Про це повідомляє видання BBC.

Як стало відомо, завдяки новій системі спостереження, фахівцям вдалося розгледіти об'єкти крізь хмари навіть в нічний час доби, коли цільова область темна.

За допомогою космічного апарату вчені простежили, як розпечена порода розтікається від вулканічного конуса. Зображення вдалося отримати завдяки супутникам Iceye.

Для довідки: Фаградальсфьядль, розташований в центрі ісландського півострова Рейкьянес є частиною вулканічного пояса Рейкьянес і являє собою вулкан-тую, який утворився понад сто тисяч років тому під час останнього льодовикового періоду. 19 березня цього року з'явилося повідомлення про початок виверження даного вулкана.

Видео-1+1.

Нагадаємо, раніше видання "Коментарі" повідомляло про те, що на Сицилії відбулося нове виверження вулкана Етна. Як стало відомо, після фази інтенсивних вибухів вулкан перейшов до фонтану лави, який досягав декількох сотень метрів заввишки. Через це природного явища аеропорту міста Катанії довелося тимчасово зупинити свою роботу. На злітно-посадковій смузі утворився шар попелу викинутого вулканом. Детальніше про це читайте в нашій статті.

Також портал "Коментарі" вже писав про те, що в небі над Тайванем пролетів метеор. Його можна було спостерігати протягом близько сорока секунд. Небесне тіло, яке незабаром згоріло в атмосфері Землі, змогла зафіксувати тайванська обсерваторія, що розташована на горі Лулінь.