Вчені показали майбутнє Сонця: як воно буде виглядати (ФОТО)
Фахівці припускають, що нашу зірку спіткає та ж доля, що і IC 418
Вчені показали останній етап еволюції зірки схожу на наше світило. Знімок був опублікований на офіційній сторінці Європейського космічного агентства (ESA) в соціальній мережі Instagram.
На фотографії зображена планетарна туманність під назвою IC 418, яка знаходиться приблизно у 2000 світлових роках від Землі в напрямку сузір'я Лепус. Дані були отримані за допомогою космічної обсерваторії Hubble. Астрономи розповіли, що планетарна туманність являє собою завершальний етап еволюції зірки, схожої на наше Сонце.
Зірка в центрі IC 418 була червоним гігантом кілька тисяч років тому, але потім викинула свої зовнішні шари в космос, утворивши туманність, яка тепер розширилася до діаметра приблизно 0,2 світлового року.
Залишок зірки в центрі - це гаряче ядро червоного гіганта, з якого ультрафіолетове випромінювання проникає в навколишній газ, викликаючи його флуоресценцію. Протягом наступних кількох тисяч років туманність поступово розсіється в космосі, а потім зірка охолоне і зникне на мільйони років як білий карлик.
Спеціалісти припускають, що нашу зірку спіткає аналогічна доля.
Фото: instagram.com/p/CUOFamErKv8/
Раніше сайт "Коментарі" повідомляв про те, що китайський супутник зафіксував удари метеоритів об атмосферу Землі. Космічний апарат Yangwang 1 належить компанії Origin Space. За допомогою оптичного телескопа апарат проводив спостереження у видимому і ультрафіолетовому діапазонах для виявлення астероїдів, що зближуються із нашою планетою.
Також "Коментарі" інформували про те, що американське відомство NASA призупиняє управління місіями на Марсі. Протягом наступних кількох тижнів Земля і червона планета будуть перебувати по різні боки від нашої зірки. Газ, який вивергає Сонце, може перешкодити радіосигналах.