Туреччина приєдналась до спільного проєкту Росії та Китаю

Росія та Китай планують побудувати спільну космічну станцію на Місяці. До свого проєкту вони намагаються залучити інші країни.

Туреччина подала заявку на участь у спільному проєкті Росії та Китаю щодо створення нової міжнародної місячної станції. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на російські ЗМІ.

Директор Інституту космічних досліджень РАН Анатолій Петрукович під час конференції для пропагандистських російських ЗМІ розповів, що Туреччина може стати новою учасницею російсько-китайського проєкту.

"У рамках міжнародної місячної станції планується участь і інших країн, це не тільки російсько-китайська або китайсько-російська станція. Є заявки на участь у станції від Туреччини", - сказав Петрукович.

Російський науковець заявив, що очікує на нові заявки від інших країн на участь у створені міжнародної місячної станції. Анатолій Петрукович вказує загалом на азійський регіон та заявив, що там вже сьогодні існують проєкти, які зацікавлені у космічних дослідженнях.

Міжнародна наукова місячна станція (МНМС) – це спільний проєкт Росії та Китаю щодо створення станції на Місяці. Орієнтована дата початку будівництва запланована на 2031-2035 роки. Під час тривалої відсутності космонавтів, автономність місячної станції мають забезпечити роботи. Росіяни заявляють, що крім Росії та Китаю участь у проєкті також беруть Пакистан, Білорусь, Азербайджан, ПАР, ОАЕ.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Індія долучилась до клубу країн з США, Росії та Китаю. Індійські інженери змогли посадити на поверхні Місяця свій космічний апарат, що зробило Індію четвертою країною, яка це зробила.

Також "Коментарі" писали про капсулу з незвичним вантажем, яка приземлилась на Землю.