Китайська космічна ракета вийшла з ладу після запуску: втрачено два супутники

На борту китайської ракети Kuaizhou-1A було два супутники GeeSAT

У Китаї запуск супутників у космос закінчився невдачею. Про це пише видання Space.

Як стало відомо, космічна ракета Kuaizhou-1A китайської комерційної компанії Expace не змогла вийти на орбіту у вівторок (14 грудня). На її борту знаходилися два комерційні супутники GeeSAT, які повинні були протестувати автономну навігаційну систему.

Ракета-носій стартувала з космодрому Цзюцюань, що у пустелі Гобі. Як пише ЗМІ, в результаті невдалого запуску було втрачено і ракету, і двох супутників.

Наразі розпочато розслідування, яке встановить точну причину інциденту.

У матеріалі вказується, що ця спроба запуску стала 51-ю для Китаю у 2021 році і третьою невдалою.

Нагадаємо, раніше портал "Коментарі" поінформував про те, що вчені виявили велику кількість льоду на Марсі. Такі висновки фахівці зробили на основі даних космічного апарату Trace Gas Orbiter Європейського космічного агентства (ESA). Даний апарат має на борту науковий інструмент, що може фіксувати водень. Високий рівень речовини було знайдено неподалік марсіанської системи каньйонів. Докладніше про це читайте в нашій статті.

Також сайт "Коментарі" писав про те, що марсохід NASA Perseverance здійснив "несподіване" відкриття на Марсі. Виявилося, що на місці стародавнього озера на Марсі колись текла лава. Раніше вчені думали, що шаруваті породи, які фотографував Perseverance, є осадовими. Ці відкриття можуть допомогти вченим створити точну хронологію подій, що відбулися у кратері Джезеро, місці стародавнього озера. Докладно про це читайте в нашому матеріалі.