Рубрики
МЕНЮ
Павел Зинченко
Британські дослідники ідентифікували 50 нових планет за допомогою штучного інтелекту, що стало технологічним проривом в астрономії. Про це повідомляє видання News 18.
Астрономи та вчені-інформатики з Уорікського університету створили алгоритм машинного навчання, щоб досліджувати старі дані NASA, які містять інформацію про тисячі об'єктів, що можуть виявитися планетами. Однак не завжди зрозуміло, хто з таких "кандидатів" дійсно є справжньою планетою.
Коли вчені шукають екзопланети (планети за межами нашої сонячної системи), вони шукають провали у світлі, що вказують на те, що планета проходить між телескопом і своєю зіркою. Але ці провали також можуть бути викликані іншими факторами, такими як фонові перешкоди або навіть помилки в камері. Але новий ШІ помітить різницю.
Дослідницька група навчила алгоритм, пройшовши через дані, зібрані космічним телескопом NASA Kepler (нині він не працює), котрий провів дев'ять років в глибокому космосі в рамках місії з пошуку інших світів. Як тільки алгоритм навчився точно відокремлювати реальні планети від помилкових, він був використаний для аналізу старих наборів даних, які ще не були підтверджені. Саме так і було виявлено 50 екзопланет.
Відзначається, що маса новопідтверджених планет коливається в розмірах від планет з масою Нептуна до планет з масою менше Землі. Деякі з цих планет обертаються навколо зірки за 200 днів, а деякі — за одну добу. Висновки дослідників були опубліковані минулого тижня в щомісячному бюлетені Королівського астрономічного товариства.
Як повідомляло видання "Коментарі", астрономи виявили дві унікальні екзопланети.
Новини