У Техасі розробили супермаленький запам'ятовуючий пристрій

Інноваційний запам'ятовуючий пристрій обіцяє продуктивність близько 25 терабітів на квадратний сантиметр

Більш швидкі, компактні, "розумні" і більш енергоефективні мікросхеми для всього, від побутової електроніки до великих даних і інтелектуальних обчислень, незабаром можуть з'явитися в продажу після того, як інженери Техаського університету в Остіні створили найменший пристрій пам'яті. І в процесі вони з'ясували фізичну динаміку, яка відкриває можливості щільного зберігання пам'яті для цих крихітних пристроїв.
Дослідження, опубліковане нещодавно в Nature Nanotechnology, засноване на відкритті дворічної давності, коли дослідники створили те, що на той момент було найтоншим запам'ятовуючим пристроєм. У цій новій роботі дослідники ще більше зменшили розмір, зменшивши площу поперечного перерізу до одного квадратного нанометра.
Освоєння фізики цих пристроїв дозволило зробити їх набагато меншими. Дефекти або дірки в матеріалі є ключем до розблокування можливості зберігання в пам'яті високої щільності. Хоча вчені використовували дисульфід молібдену, також відомий як MoS2, як основний наноматеріал у своєму дослідженні, дослідники вважають, що це відкриття можна застосувати до сотні пов'язаних атомарних тонких матеріалів.
Пристрій належить до категорії мемристорів, популярної області досліджень пам'яті, зосередженої на електричних компонентах з можливістю змінювати опір між двома його виводами без необхідності в третьому виведенні в середині, відомому як затвор. Це означає, що вони можуть бути менші, ніж сьогоднішні пристрої пам'яті, і мати велику місткість.
Ця версія мемрістора, розроблена з використанням новітнього обладнання в Окриджскій національній лабораторії, обіцяє продуктивність близько 25 терабітів на квадратний сантиметр. Це в 100 разів вища щільність пам'яті на шар в порівнянні з наявними у продажу пристроями флеш-пам'яті.
Як повідомляло видання "Коментарі", робот-пилосос перетворився в небезпечний шпигунський пристрій.