ТОП 5 найшвидших військових літаків в історії

Попри відносно сучасні винищувачі F-16, старіші моделі мали значно вищу швидкість ніж більшість літаків сьогодення.

Американські винищувачі F-16 можуть розвивати максимальну швидкість до 2400 км/год. Однак у військовій історії були набагато швидші бойові літаки. Портал "Коментарі" зібрав добірку з п’яти найшвидших військових літаків в історії.

Уся п’ятірка найшвидших військових літаків була побудована у період протистояння США та СРСР у часи Холодної війни. Навіть сучасні американські літаки F-16 чи шведські Saab JAS 39 Gripen не досягають таких швидкостей. Чотири літаки з п’яти найшвидших належать Сполученим Штатам, тоді як один перебував на озброєнні Радянського Союзу.

5. Convair F-106 Delta Dart


Список найшвидших військових літаків відкриває американський літак-перехоплювач Convair F-106 Delta Dart, який перебував на озброєнні армії США до 1980-х років. Перший політ моделі пройшов 1956 року. F-106 міг досягати швидкості 2455 км/годину.

4. F-4 Phantom II


F-4 Phantom II потрапив на озброєння армії США у 1961 р. F-4 Phantom II - це літак-перехоплювач, який також може виконувати роль бомбардувальника та винищувача. Літак був популярний під час конфлікту у В'єтнамі в 1960-х роках. Його рекордна швидкість становить 2585 км/годину.

3. Е-152 (Е-166)


Відкриває трійку лідерів Е-152, який належав до сімейства радянських прототипів військових літаків часів холодної війни. Машина в кінцевому рахунку не надійшла на озброєння, через не дуже вдалу конструкцію двигуна. Попри це Е-152 міг розвивати швидкість 2681 км/годину.

2. Lockheed YF-12


На другому місці опинився Lockheed YF-12. Це був прототип американського літака-перехоплювача. Це найважчий, найбільший і найшвидший літак-перехоплювач в історії. Він може похвалитися максимальною швидкістю 3331 км/годину.

1. Lockheed SR-71 Blackbird


На першому місці опинився SR-71 Blackbird. Це найшвидший літак в історії. Йому належить рекорд швидкості 3529 км/год. Це американський літак-розвідник у якого стандартним оборонним маневром в разі ракетної атаки було збільшення швидкості польоту та відведення літака від загрози.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Резніков розповів, коли Україна отримає винищувачі F-16.

Також "Коментарі" писали про те, які переваги мають американські винищувачі F-16 перед російськими Су-25 та МіГ-29.