Скандал із "Дія.Бізнес": як в організації коментують зв’язки із Росією

Російський «слід» з’явився через конструктор сайтів, на якому створювали регіональний портал

Нещодавно в ЗМІ з’явилася інформація, що кілька порталів регіональних центрів сервісу "Дія.Бізнес" працюють на доменах, придбаних у Російській Федерації. "Коментарі" звернулися безпосередньо до Міністерства цифрової трансформації, аби дізнатися деталі цього інциденту.

Для початку слід зазначити, що представники Мінцифри перенаправили звернення безпосередньо до Харківського регіонального центру "Дія.Бізнес". Відповідь від керівниці цієї організації Анастасії Кучерявої надійшла досить оперативно.

Для початку пані Кучерява пояснила, що "Дія.Бізнес" є кількакомпонентним проєктом, запущеним в Україні. Окремо функціонує державна платформа, окремо — мережа локальних центрів. Одним із них і є Харківський.

За словами представниці установи, їхній центр підтримки підприємництва "Дія.Бізнес" є неприбутковою громадською організацією. Так, вони співпрацюють із Мінцифрою, але лише в межах попередньо укладеного меморандуму. Тому регіональні центри не належать до державних установ. Також організація не отримує жодного державного фінансування.

Конкретних відповідей щодо зв’язку регіонального центру із російськими доменами та хостингами від пані Кучерявої, на жаль, так і не прозвучало. Водночас знайшлося опосередковане пояснення.

"Наше NGO оперує в рамках чітких гайдлайнів і правил. Разом з тим, у нас є свобода вибору щодо, в тому числі, хостингу. Імена та хостинг сайтів регіональних центрів, зокрема, "Дія.Бізнес" у Харкові diia-business-kharkiv.com були придбані в комплекті із "Тільдою" - конструктором, на якому створено ці сайти", — повідомила Анастасія Кучерява у відповіді для порталу "Коментарі".

Як відомо, "Тільда" — створений у Росії конструктор сайтів. Про те, що два регіональні представництва "Дія.Бізнес" були розроблені саме на її основі, ще раніше стверджували окремі ІТ-фахівці.

Разом із цим керівниця установи зазначила, що в центрі зараз працюють над зміною хостингу. При цьому не уточнювалося, оберуть хостинг вітчизняний чи іноземний.

Пані Кучерява говорить, що команда центру була і лишається відкритою до зауважень і пропозицій. Усе — для покращення подальшої співпраці із вітчизняними підприємцями.

Нагадаємо, що вперше на зв’язок Харківського та Миколаївського регіональних сайтів із російськими доменами та хостингами звернули увагу користувачі соцмережі Facebook. Більше деталей можна дізнатися у нашій попередній публікації.

Також "Коментарі" повідомляли про те, що розробники пропонують українській молоді подавати документи для вступу до ВНЗ через додаток "Дія".

Крім цього, на порталі можна дізнатися, які ще е-послуги будуть доступні українцям в цьому сервісі вже у квітні.