Що таке ChatGPT? Штучний інтелект, який заснувала компанія Ілона Маска
Чат-бот на основі штучного інтелекту доступний для публічного тестування, і користувачі можуть практично безкоштовно випробувати його функції
Дослідницька компанія OpenAI, яка працює у сфері створення штучного інтелекту, 1 грудня створила платформу ChatGPT. Чат-бот на основі штучного інтелекту одразу привернув увагу мільйонів користувачів та технічних гігантів.
ChatGPT - це чат-бот, який може відповідати на ваші запитання, використовуючи свій банк знань ШІ, щоб видавати текстові відповіді. Він розроблений таким чином, щоб користувачі могли отримувати як технічні, так і відповіді на основі своїх введених даних.
Його творцем стала незалежна дослідницька організація OpenAI, що була заснована Ілоном Маском і Семом Альтманом у 2015 році. Проте Маск через три роки залишив компанію пообіцявши продовжити її фінансувати.
Головна відмінність ChatGPT від інших ШІ, що платформа може відповідати на питання, визнавати помилки та відхиляти невідповідні запити. Штучний інтелект навіть може за лічені секунди написати код або вирішити складні математичні завдання. Мільйони користувачів інтернет почали використовувати ChatGPT, аби робити домашнє завдання, планувати день, спрощувати тексти, писати есе та вигадувати ідеї для вечірок. За два місяці існування ChatGPT ним скористались близько 100 млн осіб.
Успіх ChatGPT призвів до гонки ШІ серед технологічних гігантів. Компанія Microsoft, яка виступала інвестором OpenAI намагається додати ШІ до своїх продуктів, зокрема Bing. А у Google вирішили створити власний штучний інтелект та інтегрувати його в пошукову систему.
Наразі в Україні ChatGPT недоступний, оскільки OpenAI внесла країну у список заборонених держав до користування штучним інтелектом. У списку також присутні Росія, Іран та Венесуела.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Google втратив 100 мільярдів доларів через помилку штучного інтелекту.
Також "Коментарі" писали відповідь штучного інтелекту на питання, чи замінить він людей.