Хакери вкрали 400 мільйонів доларів: для кіберзлочинців якої країни 2021 рік став найприбутковішим

Північнокорейські хакери минулого року вкрали майже 400 мільйонів доларів криптовалюти

Північнокорейські хакери вкрали криптовалюти на суму майже 400 мільйонів доларів у 2021 році, що робить його одним із найприбутковіших років для кіберзлочинців в ізольованій країні. Про це повідомляє CNN.

Минулого року хакери здійснили щонайменше сім різних атак, насамперед спрямованих на інвестиційні фірми та централізовані біржі, використовуючи різноманітні тактики, включаючи фішинг, зловмисне програмне забезпечення та соціальну інженерію, згідно зі звітом Chainalysis, фірми, яка відстежує криптовалюту. Кіберзлочинці працювали, щоб отримати доступ до "гарячих" гаманців організацій — цифрових гаманців, які підключені до Інтернету — а потім перемістили кошти на рахунки, які контролюються КНДР.

Крадіжки є останньою ознакою того, що країна, на яку накладено жорсткі санкції, продовжує покладатися на мережу хакерів для фінансування своїх внутрішніх програм. У конфіденційній доповіді ООН раніше звинувачувався режим лідера Північної Кореї Кім Чен Ина у проведенні "операцій проти фінансових установ і обмінних будинків віртуальної валюти", щоб заплатити за зброю та зберегти економіку Північної Кореї на плаву.

У лютому минулого року Міністерство юстиції США висунуло звинувачення трьом північнокорейцям за змову з метою крадіжки понад 1,3 мільярда доларів у банків і компаній по всьому світу та організацію цифрових крадіжок криптовалюти.

"Північна Корея в більшості аспектів відрізана від світової фінансової системи через тривалу санкційну кампанію США та іноземних партнерів. У результаті вони вийшли на цифрове поле битви, щоб вкрасти криптовалюту, по суті, [пограбування] банку зі швидкістю Інтернету, щоб фінансувати програми озброєння, розповсюдження ядерної зброї та іншу дестабілізуючу діяльність", — сказав Нік Карлсен, аналітик компанії TRM Labs, яка займається розвідкою блокчейну.

Північнокорейські хакерські зусилля виграли від зростання вартості криптовалют. Зростання цін і використання криптовалюти загалом зробило цифрові активи все більш привабливими для зловмисників, що призвело до нових крадіжок криптовалют у 2021 році.

За даними Chainalysis, більшість торішніх крадіжок була здійснена Lazarus Group, хакерською групою з Північною Кореї, яка, серед інших інцидентів, раніше була пов’язана зі зломом Sony Pictures.

Сполучені Штати чи інші країни мало що можуть зробити для боротьби з діяльністю північнокорейських криптозломів, окрім санкцій та захисних заходів кібербезпеки, оскільки злочинці не стикаються з реальними шансами на екстрадицію.

Оскільки ринок криптовалют стає все більш популярним, "імовірно, ми побачимо постійний інтерес з боку Північної Кореї до націлювання на молоді криптовалютні бізнеси", – сказав Карлсен.

Як повідомляли раніше "Коментарі", 5 бірж, на яких цифрові гроші можна придбати за гривню.