Вчені знайшли найпереконливіші докази позаземного життя

Астрономи вважають, що знайшли ознаки життя у космосі на екзопланеті K2-18b

Астрономи Кембриджського університету оголосили про виявлення хімічних "підписів", що можуть вказувати на існування життя на далекий екзопланеті. Вчені вважають, що це "найвагоміші докази" існування життя за межами нашої Сонячної системи.

Команда британських і американських астрофізиків досліджувала екзопланету K2-18b, яка знаходиться на відстані 124 світлових років від Землі. Вони виявили на цій екзопланеті дві хімічні речовини (DMS, DMDS), які створюються виключно живими організмами - мікроскопічними морськими водоростями.

За словами вчених, це може бути першим серйозним свідченням на користь позаземного життя.

Виявлення стало можливим завдяки космічному телескопу Джеймса Вебба. За допомогою його надчутливих інструментів астрономи змогли проаналізувати склад атмосфери планети, спостерігаючи, як її молекули блокують світло від зірки, навколо якої обертається K2-18b.

"На цю мить ми знаходимо натяки на можливу біологічну активність за межами Сонячної системи. Відверто кажучи, я думаю, що це найближче до того, щоб побачити рису, яку ми можемо приписати життю", - сказав астрофізик Нікку Мадхусудхана.

Як вказує Мадхусудхана, концентрація DMS та DMDS настільки велика на K2-18b, що вона "кишить життям".

Попри сенсаційність відкриття опублікованого в журналі The Astrophysical Journal Letters, деякі вчені висловили скепсис щодо висновків про знаходження позаземного життя на екзопланеті K2-18b. За їх словами, попри те, що на Землі DMS та DMDS утворюються виключно завдяки живим організмам, на інших планетах могли ці хімічні речовини могли бути створені невідомими способами, які не мають нічого спільного з життям.

K2-18b - гігантська екзопланета, яка майже втричі більша за Землю і вісім разів важча. Вона обертається навколо своєї зірки в зоні, яку науковці називають "зоною Златовласки", тобто на достатній відстані, щоб вода могла існувати в рідкому стані.

Ця планета давно вважалася перспективним кандидатом на роль так званої гіцейської планети - океанічного світу з водневою атмосферою, який потенційно здатний підтримувати просте мікробне життя. У 2023 році телескоп Вебба уже зафіксував інші молекули на цій планеті, які пов'язані з біологічною активністю, зокрема метан і вуглекислий газ.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, де може ховатися позаземне життя.

Також "Коментарі" писали, що вчені на Енцеладі знайшли ключовий елемент для існування життя.